AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Barbara Petrycka nadal nie została odnaleziona

Na Sygnale

Minęło już 10 dni od zniknięcia 44-letniej gliwiczanki, Barbary Petryckiej. Zaginioną szukają równolegle policjanci, a także ochotnicy, mieszkańcy Gliwic. Informacje o poszukiwaniu kobiety publikowane są zarówno w lokalnych jak i zagranicznych mediach. Jak na razie, bez skutku.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Barbara Petrycka wyszła z domu w czwartek, 20 grudnia w godzinach przedpołudniowych i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Ostatni raz widziana była przez syna krytycznego dnia ok. godz. 7.00, inna osoba miała z nią kontakt ok. 11.00. W toku akcji poszukiwawczej policjanci natrafili na nagranie z czwartku – ok. godz. 11.30 idącą panią Barbarę zarejestrowała jedna z kamer monitoringu przy ulicy Franciszkańskiej, bliżej ul. Błogosławionego Czesława.

- W przypadku tej sprawy wstępna analiza nie wskazywała, aby zaginiona mogła należeć do grupy ludzi zagrożonych ze strony osób trzecich, jednak z uwagi na upływ czasu śledczy analizują i weryfikują różne hipotezy – wyjaśniają gliwiccy policjanci.

Po zgłoszeniu zaginięcia przez pełnoletniego syna, Policja zarejestrowała Barbarę Petrycką jako osobę zaginioną i umieściła jej fotografię w ogólnokrajowej policyjnej bazie danych. Sprawdzony został teren ostatniego miejsca pobytu zaginionej, policjanci przeczesali okolice os. Baildona oraz brzegi rzeki Kłodnicy z wykorzystaniem swoich środków technicznych, m.in. drona. Zabezpieczone zostały też zapisy monitoringów (miejskie i prywatne),dzięki czemu  natrafiono na ten, z którego pochodzi prezentowana "stopklatka".  Policja zabezpieczyła ślady i dowody, w tym także te do oznaczenia kodu genetycznego zaginionej. Dokonano szeregu rozpytań osób, które jako ostatnie miały kontakt z zaginioną, sprawdzono szpitale, pogotowie ratunkowe, noclegownie i opublikowano wewnątrzpolicyjne fotokomunikaty poszukiwawcze.

W poszukiwania zaangażowali się mieszkańcy Gliwic.

- Równoległą ochotniczą akcję koordynuje Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Szukamy i Ratujemy”. Przez trzy dni ochotnicy przeszukali prawdopodobne miejsca przemieszczania się gliwiczanki, badano m.in. rzekę, stawy oraz okolice. Kilkakrotnie grupa ta wykorzystała swój dron, którym sprawdzała powierzchnię dużych terenów oraz lustra wody. Do tej pory nie natrafiono na ślad. Akcja trwa – dodają policjanci.

Zaginiona ma 44 lata, 165 cm wzrostu, jest brunetką o szczupłej budowie ciała. Wyszła z domu między ok. godz. 11.00, nie zabierając ze sobą telefonu czy dokumentów.

- Prosimy każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu lub losów pani Barbary, o kontakt z gliwicką policją. Telefon całodobowy 32 336 92 55 lub 997 – apelują.

(źródło: KMP Gliwice)

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA