AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Alek biegnie dla Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie! Chce pomóc - a czy Wy pomożecie jemu?

Sport

31 marca Alek z Gliwic pobiegnie w 14. Półmaratonie Warszawskim. "Chcę, aby mój start był czymś więcej niż tylko wyścigiem. Możesz mi w tym pomóc. Wesprzyj cel charytatywny, na który biegnę i pomóż tym, którzy potrzebują naszej pomocy!" - apeluje.

REKLAMA

Alek kilka lat temu wybudził się ze śpiączki, w której był ponad rok. Mówi, że po przebudzeniu zaczęło się jego drugie życie. Wcześniej pięć razy był operowany z powodu guza mózgu. Lekarze nie dawali mu szans...

Dziś, po wielu miesiącach intensywnej rehabilitacji samodzielnie porusza się na wózku inwalidzkim. Ma czterokończynowe porażenie, zaburzoną percepcje wzroku i słuchu, smaku i węchu co znacznie ogranicza jego samodzielne funkcjonowanie. Mimo towarzyszących jego życiu trudności zdał maturę i walczy o każdy postęp w drodze do sprawności.

Jest silnym młodym człowiekiem. Tak silnym, że postanowił pomóc innym. Dlatego w marcu weźmie udział w Półmaratonie Warszawskim, dochód z którego przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacja Rak`n`Roll. Wygraj Życie! Żeby jednak spełnić to postanowienie, potrzebuje Waszej pomocy. W tym celu założył zbiórkę, którą wspomóc można na stronie: MARATON WARSZAWSKI. Jego celem jest uzbieranie kwoty przekraczającej 500 zł.

- Każda dyszka to pompka na mecie, tyle mogę od siebie dać prócz tego, że przejadę. 500+ i biegnę w jakimś przebraniu. Sprawdzisz jak mi poszło na fb: helpforalek - mówi.

fot. Z.Daniec / www.facebook.com/helpforalek

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA