REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Smakowity filmowy GOFFR już od piątku

Kultura

W piątek i w sobotę, 14 i 15 grudnia w Gliwicach odbędzie się 12. już edycja Festiwalu Filmowego GOFFR. GOFFR to nie tylko pokaz filmów konkursowych, nadesłanych z całego kraju. To także warsztaty, koncerty i spotkania. W nadchodzącej edycji blok warsztatów przewidziany jest na piątek, natomiast projekcje filmów oraz koncert na sobotę. W jury festiwalu zasiądą Tomasz Mączka – montażysta, Bartłomiej Paduch – reżyser, Łukasz Kwaśniewski – animator kultury oraz Tomasz Lipiński – kompozytor, muzyk, autor muzyki filmowej.

REKLAMA

Festiwal organizowany jest od 2004 roku, jest świętem kina niezależnego i amatorskiego w naszym mieście. W tym roku odbędzie się w dniach 14  - 15 grudnia w Stacji Artystycznej Rynek oraz KS Spirala. Szczegółowy program poniżej. 

Piątek, 14 grudnia 2018

  • Stacja Artystyczna Rynek – wstęp wolny

17:00 – 19:00 – Warsztaty Gry Aktorskiej

Dlaczego aktor musi być widzialny, słyszalny i zrozumiały? Po co komu konflikt w scenie? Co to jest zadanie aktorskie, a czym jest usposobienie? W jaki sposób na podstawie tekstu mogę stworzyć postać? Skąd mam wiedzieć, w jaki sposób mam grać tekst scenicznie lub filmowo?

Elementarne zadania aktorskie to przedmiot, który każdy początkujący aktor musi „zaliczyć”. Warsztaty pozwalają uczestnikom poznać podstawowe elementy gry aktorskiej. Zajmiemy się pracą na tekście, na ciekawych sposobach jego przedstawienia, ale także przeprowadzimy gry improwizacyjne. Uczestnicy dowiedzą się także, czym różni się aktorstwo dramatyczne od filmowego. Ilość miejsc ograniczona. Wiek uczestników 11-15 lat.

Prowadzenie: Agnieszka Batóg – reżyser, Anna Kądziołka – aktorka

  • Stacja Artystyczna Rynek – wstęp wolny

19:30 – 21:00 – Spotkanie „Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych”

„Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych” to pierwsza pozycja w Polsce, która stawia na psychologiczne wsparcie twórców filmowych  w ich dążeniach do realizacji wizji artystycznych. Kilkaset rozmów, kilkadziesiąt wywiadów, godziny spotkań i refleksji z czołówką polskich twórców, a wszystko po to, by znaleźć sposoby i możliwości sprawnego funkcjonowania w świecie filmu. Po raz pierwszy, na tak wielką skalę, zgłębiono realia polskiego środowiska filmowego. Książka ta, to zbiór treści odpowiadających na potrzeby poszczególnych pionów, na różnym poziomie profesjonalizacji. Stanowi inspirację dla filmowców, którzy poszukują dodatkowych form rozwoju, a jednocześnie pozwala w bardziej świadomy sposób spojrzeć na prawa jakimi rządzi się branża filmowa.

Prowadzenie: Ewa Serwotka – psycholog działająca w branży sportowej i filmowej. Rekomendowana

Psycholog PKOl (lata: 2012 i 2015, 2017- uzyskanie rekomendacji). W swoich działaniach kieruje się podejściem Psychologii w Sporcie Pozytywnym - jest związana z Fundacją Sportu Pozytywnego i Stowarzyszeniem Pozytywnie-Aktywni. Współtwórczyni Modelu ,,i7W” służącemu wzrostowi efektywności trenerskiej. Członkini Association of Applied Sport Psychology. Absolwentka Uniwersytetu SWPS WZ Wrocław oraz studiów podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na USWPS WZ Sopot. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Rektora za wsparcie rozwoju nauki na USWPS we Wrocławiu. Współautorka książki „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych” (Wydawnictwo Wojciech Marzec).

 

Sobota, 15 grudnia 2018

  • KS Spirala – wstęp wolny

16:00 – 18:00 – I blok filmów konkursowych

pokaz filmów nadesłanych na konkurs główny.

18:00 – 18:30 – Przerwa kawowa, występ DJ MID, rozmowy kuluarowe z Jury

18:30 – 20:30 – II blok filmów konkursowych

pokaz filmów nadesłanych na konkurs główny.

20:30 – 21:00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

  • KS Spirala – wstęp 30 zł / 35 zł

21:30 – 22:30 Koncert Tomasz Lipiński z zespołem

Tomek Lipiński – gitara, śpiew, Karol Ludew – perkusja, Piotr Leniewicz – bas, Maciej Dłużniewski – gitara.

Członkowie Jury:

Tomasz Lipiński – kompozytor, muzyk, autor muzyki filmowej

Tomasz Mączka – montażysta

Bartosz Paduch – reżyser

Łukasz Kwaśniewski – animator kultury, menadżer KS Spirala

After & Beff: DJ MID – DJ oraz animator kultury. Organizator koncertów hip hopowych, współtwórca Festiwalu Hip Hop Night oraz ElectroWOŚP.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA