REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pościg ulicami Gliwic i Knurowa. Uciekinier staranował samochody

Na Sygnale

Sceny niczym z sensacyjnego filmu rozegrały się w sobotę przed północą na ulicach Gliwic i Knurowa. Zaczęło się od tego, że kierujący volkswagenem 29-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Galeria zdjęć


- W sobotę po godzinie 23.00 na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach funkcjonariusze z drogówki postanowili skontrolować nadjeżdżającego volkswagena – ta niemiecka marka jest ulubionym łupem złodziei – wyjaśniają policjanci. - Kierowca czarnego foxa nie zatrzymał się jednak na znak dawany przez umundurowany patrol, przyśpieszył i zaczął uciekać. Radiowóz ruszył w pościg. Mały volkswagen, mimo panujących na drogach trudnych warunków (było ślisko), jadąc z dużą prędkością, próbował zgubić ścigający go ulicami Gliwic i Gierałtowic policyjny wóz. Kierowca łamał wszelkie możliwe przepisy, kluczył ulicami Płażyńskiego, Bojkowską, Korfantego. W Gierałtowicach skręcił w stronę Knurowa. Do pościgu skierowano kolejne radiowozy.

Kierowcę złapano wreszcie na ul. Mickiewicza w Knurowie, po tym, jak stracił panowanie nad autem i staranował zaparkowane samochody. Policyjne badanie alkomatem i narkotestem nie wykazało nic.  Samochód nie był kradziony. Dlaczego zatem kierowca uciekał przed policjantami?

- Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn uciekał, gdyż nie posiadał prawa jazdy – mówią mundurowi. - Jego skrajnie ryzykowne i nieodpowiedzialne poczynania zostaną teraz ocenione przez sądy. Osobno kierowca zostanie rozliczony za wiele wykroczeń drogowych, osobno – za przestępstwo, którego się dopuścił, czyli ucieczkę przed policją (co jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności). Oprócz kar, grzywien, kosztów sądowych sprawcę czekają zapewne problemy z regresem ubezpieczeniowym – dodają.

Policja przypomina, że kierowca bez uprawnień, nietrzeźwy lub w niesprawnym technicznie pojeździe (bez przeglądu) nie dochowuje zapisów umowy ubezpieczenia OC. W przypadku wyrządzenia szkody polisa zadziała, a pokrzywdzeni otrzymają odszkodowania, ale to sprawcy będą musieli oddać ubezpieczycielowi wypłacone pieniądze. Firma z pewnością uruchomi procedurę regresu ubezpieczeniowego, czyli prawa do domagania się zwrotu odszkodowania od sprawcy wypadku, który złamał zawartą umowę.

fot. podkom. J. Szydło

Źródło: KMP Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy