REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uczestnicy COP-24 w Gliwicach!

Miasto

Fundacja Instytut Globalizacji zaprasza na otwarte spotkanie dla mieszkańców Śląska poświęcone polityce wobec zmian klimatu. Debata pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” Odbędzie się w środę, 12 grudnia w Centrum im. Św. Jana Pawła II o godz. 17.00.

W grudniu, już po raz trzeci w Polsce, a po raz pierwszy w Katowicach, odbędzie się doroczny Szczyt Klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych COP-24, poświęcony problemowi zmian klimatu i  polityce wobec środowiska naturalnego.

- Ponieważ w obradach mogą brać udział tylko politycy, urzędnicy, wyselekcjonowani eksperci i media, chcemy dać możliwość zapoznania się z problematyką wszystkim zainteresowanym. Dlatego  zaprosiliśmy do Gliwic gości ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarzy oraz przedstawicieli przemysłu i władz, aby na żywo móc dyskutować o tych ważnych problemach dla Polski i dla Śląska – wyjaśnia dr Tomasz Teluk, Prezes Zarządu Fundacji Instytut Globalizacji.

W spotkaniu wezmą udział m.in:

* Craig Rucker - prezydent organizacji CFACT, Waszyngton, USA

* Marc Morano - CFACT, były polityk Partii Republikańskiej i autor książek

* red. Stanisław Michalkiewicz, Radio Maryja

* dr Tomasz Teluk, prezes Instytut Globalizacji

* prof. Jan Szyszko, były Minister Ochrony Środowiska (w trakcie potwierdzania)

- W trakcie debaty połączymy się także bezpośrednio z dr Waltem Cunninghamem, fizykiem z NASA, astronautą, uczestnikiem misji Apollo 7, który skomentuje obecne badania naukowe nad problemem globalnego ocieplenia – zdradzają organizatorzy.

Organizatorami są Fundacja Instytut Globalizacji wraz Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.

Wstęp wolny.

O organizatorach:

INSTYTUT GLOBALIZACJI jest prywatnym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi projekty edukacyjne, ewangelizacyjne, wydawnicze i charytatywne. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

CENTRUM EDUKACYJNE IM. ŚW. JANA PAWŁA II jest miejscem edukacji i współpracy lokalnych środowisk Fundacji „Silesia Pro Europa”. Fundacja została powołana w 2008 r. przez Biskupa Diecezji Gliwickiej i prowadzi działalność kulturalną, edukacyjną i charytatywną.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy