REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niebezpieczne odpady znowu trafiły do Gliwic. 865 zbiorników po 1000 litrów tym razem na Pszczyńskiej

Na Sygnale

Po serii interwencji w sprawie niebezpiecznych odpadów przywożonych do Sośnicy, policjanci z Gliwic zatrzymali kolejne „dostawy”, których miejscem przeznaczenia był jeden z magazynów przy ul. Pszczyńskiej.

Galeria zdjęć


- 26 października br. funkcjonariusze z Gliwic wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali w naszym mieście, w rejonie ul. Pszczyńskiej, trzy zestawy ciężarowe, będące w trakcie rozładunku – informują policjanci. - We wszystkich tirach (jeden na kieleckich numerach rejestracyjnych, dwa na katowickich) znajdowały się opakowania, paletopojemniki typu mauser, a w nich ciecz nieznanego pochodzenia. Poza tym w hali przemysłowej, do której przewożono opakowania z ujawnionych pojazdów, odkryto dodatkowo 865 zbiorników o pojemności około tysiąca litrów każdy, również z zawartością cieczy niewiadomego pochodzenia, o woni charakterystycznej dla materiałów ropopochodnych i lakierowych. Transport pochodził z miejscowości w województwie małopolskim, zaś w dokumentacji adresatem był fikcyjny podmiot gospodarczy.

Fakt, że w samochodach i magazynie znajdują się substancje niebezpieczne dla zdrowia i życia potwierdzili m.in. wezwani na miejsce inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz strażacy z KM PSP w Gliwicach.

Samochody trafiły na zabezpieczony i strzeżony parking w Katowicach, a policjanci rozpoczęli śledztwo, w ramach którego ustalili sposób działania sprawców oraz sieć powiązań między różnymi podmiotami i osobami z trzech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego. W listopadzie sprawę przejął prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód. Należy ona do rozwojowych, dlatego, dla dobra śledztwa, więcej szczegółów zostanie przedstawionych dopiero po zakończeniu postępowania.

Źródło: KMP Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy