AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Toksyczne śmieci trafiły do Gliwic. Na szczęście ciężarówkę zatrzymała Policja

Na Sygnale

Podejrzenia wobec ciężarówki przewożącej odpady zrodziły się już w głowach małopolskich policjantów, którzy w związku z tym podjęli współpracę z gliwickimi stróżami prawa. Toksyczne śmieci przyjechały do naszego miasta z Krakowa i tu miały zostać nielegalnie wysypane. O niebezpiecznych odpadach nie było ani słowa w liści przewozowym. Zgodnie z nim, na ładunek składać się miały piasek i kamienie.

REKLAMA

-  Ciężarówka, z której wydobywał się odór chemikaliów, zatrzymała się poza drogą, w rejonie ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach - relacjonują nasi stróże prawa.- Ustalono, że pojazd przyjeżdżając do Gliwic, nie posiadał przewidzianych prawem tablic informujących o przewożeniu niebezpiecznych odpadów, więcej, ładunek nie był zgodny z dokumentacją przewozową – gdzie znajdował się wpis o przewozie piasku i kamieni.

Bulwersujące jest to, że właścicielami ciężarówki są „jedni z nas”, gliwiczanie w wieku 46 i 63 lata. Grozi im do 5 lat więzienia.

Stopień zagrożenia ocenili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Inspektorat Transportu Drogowego. Pełna toksycznych odpadów ciężarówka została przetransportowana na wyznaczony bezpieczny parking znajdujący w dyspozycji WIOŚ. W sprawie wszczęto postępowanie, ustalone zostanie, co dokładnie znajduje się w ciężarówce i jak niebezpieczne jest dla środowiska oraz dokąd miało trafić.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA