REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W miejscu gimnazjum - Dom Nadziei dla młodych ludzi

Miasto

Wczoraj rozpoczął się już pierwszy etap remontu budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Głównej w Łabędach. Otwarta tam zostanie placówka prowadzona przez bytomską Fundację „Dom Nadziei”, która pomaga młodym ludziom wyjść na prostą.

REKLAMA

Dom Nadziei od 23 lat funkcjonuje w Bytomiu. Jest bezpieczną przystanią dla zagubionych nastolatków zmagających się z uzależnieniami, często pochodzący z trudnych rodzin. Jak mówi Rafał Franz jedna z osób, której ośrodek dał nowe życie, „Dom Nadziei do miejsce do którego trafia człowiek”. Nie narkoman, nie alkoholik tylko człowiek, któremu coś się w życiu nie udało.

„Czułem się w tym miejscu jak w prawdziwym domu. Widziałem nadzieję, że to moje życie może wyglądać zupełnie inaczej. Ktoś mi pokazał, że można żyć inaczej” mówi po ponad dekadzie od czasu kiedy opuścił to miejsce, wychowanek Domu Nadziei, przedsiębiorca, Mistrz Polski w futsalu Rafał Franz. Sportowiec przeszedł długą i trudną drogę od momentu w którym trafił do ośrodka do dzisiaj kiedy odnosi sukcesy w życiu zawodowym i rodzinnym. Nie boi się mówić o tym, co wydarzyło się w jego życiu oraz o tym jaką siłę dał mu pobyt w bytomskiej placówce. Bardzo dużą rolę w życiu Rafała, a także w stwarzaniu zagubionym młodym ludziom drugiego domu ma założyciel ośrodka Ksiądz Bogdan Peć.

Przez 23 lata od momentu założenia Domu Nadziei pomoc w nim znalazło już 2300 młodych osób. Trafiają tu zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku od 14 do 21 lat. Ośrodek to miejsce w którym spędzają około roku swojego życia. Zajmują się sprzątaniem, gotowaniem, ale też uczą się i przede wszystkim pracują nad sobą, nad tym żeby wyjść z trudnej sytuacji w której się znaleźli. Oprócz tego przy placówce działa poradnia, która każdego roku świadczy pomoc dla ponad pół tysiąca osób.

Ze względu na to, że do Domu Nadziei trafia coraz więcej młodych ludzi potrzebujących pomocy, konieczna jest przeprowadzka do większej przestrzeni. Miejsce na nową siedzibę już jest. Będzie w Gliwicach w starym gimnazjum. To czego jeszcze brakuje to pieniędzy na remont. Potrzebne jest 5.000.000 złotych.

Jak można pomóc Domowi Nadziei w tym, by znalazł się w nowym miejscu:

Wpłacając dowolne datki na konto: 09 1240 1343 1111 0010 0919 9328

Przekazując 1% na rzecz Ośrodka KRS 0000038254

Przekazując darowiznę.

Zbierając plastikowe nakrętki do akcji „Wykręć księdzu korki” http://www.domnadziei.pl/wykrec-ksiedzu-korki.html

Więcej na nasz temat na: http://www.domnadziei.pl/

http://www.domnadziei.pl/nowy-dom-nadziei.html

KATOLICKI OŚRODEK „DOM NADZIEI” IM. KS. JANA BERTHIERA jest stacjonarnym i całodobowym oddziałem terapii i rehabilitacji dla młodzieży (14 -21 lat)uzależnionej od substancji psychoaktywnych, w tym z podwójną diagnozą (zaburzenia typu schizofrenii, zaburzenia afektywne, zaburzenia nerwicowe oraz inne).

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy

REKLAMA