REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W gliwickiej Zajezdni powstał tramwaj z lasem w środku. Według informacji ma jeździć m. in. po Gliwicach

Miasto

Na stronie www.slaskie.pl czytamy: wyjątkowy tramwaj będzie jeździł od 15 października w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie. Na jego pokładzie, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, pasażerowie otrzymywać będą pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją.

REKLAMA

Cóż, po Gliwicach chyba sobie długo nie pojeździ, bowiem nasze miasto szczyci się najkrótszą czynną miejską siecią tramwajową w Polsce (czynny jest około 75 metrowy odcinek od granic Gliwic do zajezdni tramwajowej w Zatorzu, na którym znajduje się jeden przystanek - czytamy w Wikipedii). To właśnie w gliwickiej zajezdni takie cudo przygotowali bro.Kat, Business Consulting i Wietrzne Pole, w ramach  kampanii antysmogowej. 

„Województwo śląskie ma prawo do błękitnego nieba, a jego mieszkańcy do oddychania czystym i świeżym powietrzem. Jesteśmy drugim województwem, który przyjęło uchwałę antysmogową. Zagrożenie smogowe rośnie zwłaszcza o tej porze roku, a smog związany jest też z naszymi codziennymi wyborami. Dlatego prowadzimy akcję edukacyjną i zachęcamy mieszkańców do częstszego korzystania komunikacji miejskiej. Apelujemy też do rządu, aby wycofał z rynku złe paliwa, które stanowią główne źródło zagrożenia smogowego. Ostatnio zostało wprawdzie podpisane rozporządzenie, które zakazuje stosowania toksycznych paliw, ale czas obowiązywania tego rozporządzenia został odsunięty o 2 lata” – powiedział Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego, który wyruszył w jeden z pierwszych kursów niezwykłym pojazdem.

Tramwaj będzie kursował wg normalnego rozkładu jazdy na liniach: od 15 do 18 października br. w antysmogową trasę wyjedzie tramwaj linii 11, natomiast od 19 do 21 października – linii nr 24.

fot. Witold Trólka

bro.Kat

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy

REKLAMA