REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Stop manipulacji, nie kupuj seniorze na prezentacji!

Na Sygnale

Prezentacje, pokazy, akwizytorzy – każdego dnia odbywają się promocje różnych „cudownych” produktów. Każdego dnia wyszkoleni akwizytorzy pukają do naszych drzwi. Codziennie wykonuje się niezliczoną liczbę telefonów z zaproszeniami na tego typu eventy czy darmowe badania. W rezultacie kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie jest poddawanych manipulacjom. Wielu seniorów rocznie nieświadomie podpisuje zobowiązania finansowe w formie pożyczki czy kredytu. Często są to kwoty przekraczające możliwości przeciętnego emeryta.

O tym ważnym problemie społecznym mówił dzisiaj wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podczas konferencji prasowej „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”. W briefingu brał udział również Prezes Stowarzyszenia Manko Łukasz Salwarowski, pełnomocnik Wojewody Śląskiego ds. Polityki Senioralnej i Społecznej Maria Nowak oraz członkowie działającej przy Wojewodzie Śląskim Rady ds. Rodziny. Sama Kampania organizowana przez Stowarzyszenie Manko i dofinansowana ze środków FIO jest odpowiedzią na narastający problem wykorzystywania osób starszych przez wspomniane wcześniej firmy.

- Bardzo się cieszę (…), że ta akcja rozpoczyna swoje życie w naszym województwie, że będziemy mogli dzięki niej dotrzeć do starszych osób, do tych, które są przez nieuczciwych sprzedawców, domokrążców (…) są oszukiwane – podkreślił wicewojewoda Chrząszcz.

Celem Programu jest promowanie zasad uczciwego handlu, upowszechnianie wiedzy konsumencko-psychologicznej, ostrzeżenie przed manipulacją oraz edukacja konsumentów nie tylko w zakresie niepoddawania się tego typu działaniom, ale również jak odstąpić od umowy zakupy, jeśli już dojdzie do jej podpisania.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary