REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozpoczął się nabór do harcerstwa

Miasto

Drużyny i gromady gliwickiego Hufca ZHP zapraszają w swoje szeregi. Można do nich dołączyć przychodząc na zbiórki wybranej drużyny.

- Harcerstwo umożliwia dzieciom i młodzieży naukę zaradności, samodzielności oraz odpowiedzialności za powierzone zadania. Pomaga rozwijać umiejętności i kształtować charakter; często to właśnie tutaj harcerze odkrywają swoje zainteresowania – wyjaśnia phm. Katarzyna Moskała z gliwickiego Hufca ZHP. - Harcerstwo stanowi także bezpieczne środowisko, w którym dzieci i młodzież mają możliwość nauki działania indywidualnego jak i w grupie. Bardzo często w harcerstwie poznaje się także przyjaciół na całe życie – dodaje.

Obecnie w Gliwicach mamy 650 harcerzy. Harcerzem można zostać od 10 roku życia, ale już wcześniej, wieku od 6 do 9 lat można rozpocząć przygodę z ZHP przyłączając się do zuchów. Listę drużyn i gromad wraz z godzinami i miejscami zbiórek znaleźć można na stronie: http://gliwice.zhp.pl/struktura/jednostki-organizacyjne/. Przy każdej drużynie jest także podany kontakt do drużynowego, z którym warto porozmawiać przed pierwszą zbiórką.

W najbliższym czasie harcerze odwiedzą gliwickie szkoły by porozmawiać z zainteresowanymi o możliwości wstąpienia w ich szeregi.

Szczegółowe informacje na temat gromad zuchowych i drużyn harcerskich, dotyczące terminów i miejsca zbiórek znaleźć można na stronie www.gliwice.zhp.pl w zakładce „Zostań harcerzem”.

fot. Emilia Nikiel

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego