REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczni na co dzień - piknik rodzinny pod Areną Gliwice

Rozrywka

Za nami czas urlopów, słonecznej pogody i wypoczynku. Dla tych jednak, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, to czas wytężonej pracy. Bowiem w wakacje dochodzi do największej liczby wypadków, co przekłada się na ogromną liczbę zgłoszeń. Organizowany przez Arenę Gliwice Piknik Rodzinny „Bezpieczni na co dzień”, ma na celu zapoznanie mieszkańców z tajnikami działania służb oraz pokazanie jak wygląda praca tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i ratują nasze życie każdego dnia.

16 września Plac Główny przed Areną Gliwice zamieni się w Małe Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą partnerów akcji, którzy będą brali udział w wydarzeniu. Są to m.in.: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Grupa Beskidzka GOPR, Komeda Straży Miejskiej w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gliwicach, inicjatorzy akcji „Korytarz życia – włącz myślenie” oraz specjaliści z Radan Med i Radan Med Rehabilitacja. W programie takie atrakcje jak: zwiedzanie karetki, pokaz ratownictwa czy kurs pierwszej pomocy. Grupa Beskidzka GOPR przygotuje specjalną ściankę wspinaczkową dla najmłodszych i zaprezentuje profesjonalny sprzęt wysokościowy. Na stoisku rehabilitacyjnym eksperci doradzą, jakie ćwiczenia wykonywać przy istniejących schorzeniach oraz co robić, aby poprawić swoją kondycję i aktywność fizyczną. Policjanci i strażacy oddadzą w ręce mieszkańców swój sprzęt i pojazdy. Chętni będą mogli zobaczyć z bliska radiowóz i wóz strażacki, wejść do środka pojazdów i poznać niezbędny służbom ekwipunek. Dodatkowo w ramach imprezy będzie propagowana akcja „Korytarz życia – włącz myślenie”, mająca na celu uświadomienie kierowcom jak ważne jest pozostawienie miejsca na przejazd służb ratunkowych podczas dojazdu do zdarzenia w korku. W ramach akcji „Segregator Życia” będą promowane czerwone segregatory, które służą szybkiej weryfikacji stanu zdrowia osoby, do której przyjeżdżają ratownicy. Akcja propagowana jest przez Urząd Miasta Gliwice, gdzie można bezpłatnie na co dzień odebrać segregator.

Piknik ma na celu przede wszystkim edukację dorosłych i najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa i pracy służb. W sposób atrakcyjny, poprzez wspólną zabawę uczestnicy nauczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa, ruchu drogowego oraz udzielenia pierwszej pomocy. Dowiedzą się także, jak dbać o siebie i innych oraz ułatwiać pracę tym, którzy niejednokrotnie walczą z czasem ratując nasze życie.

Wstęp na Piknik jest bezpłatny. Piknik odbędzie się 16 września (niedziela) w godzinach 12:00 – 18:00 na Placu Głównym przed Areną Gliwice.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Więcej informacji na www.arenagliwice.com

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy

REKLAMA