REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Motocykl z Politechniki z podwójnym złotem!

Nauka

Politechniczny zespół PolSl Racing zdobył podwójne złoto oraz nagrodę specjalną na zawodach motocykli elektrycznych SmartMoto Challenge, które odbyły się w weekend we Wrocławiu. Skonstruowany przez studentów elektryczny motocykl okazał się bezkonkurencyjny! Gratulujemy!

REKLAMA

Drużyna z Politechniki Śląskiej wystartowała w kategorii mocy silnika pojazdu 8 kW. Młodzi inżynierowie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii, pierwsze miejsce w konkurencjach dynamicznych, a także zdobyli nagrodę za najlepszy Smart System zastosowany w motocyklu, na który składają się: telemetria, nawigacja, a także wyświetlanie parametrów jazdy oraz silnika. Politechniczny motocykl okazał się także najszybszy ze wszystkich biorących udział w zawodach, w tym również od motocykli o mocy 30 kW, w najbardziej wymagających konkurencjach dynamicznych – Enduro oraz Endurance, czyli jeździe po torze terenowym.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i uzyskanych wyników. Elektra – czyli motocykl  PolSl eRacing – powstała w nieco ponad 4 miesiące i biorąc pod uwagę czas realizacji, efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się wygrać z doświadczonymi zespołami Politechniki Wrocławskiej, AGH oraz RUDN z Moskwy. Mam nadzieję, że ten sukces będzie zalążkiem kolejnych projektów SKN PolSl Racing ukierunkowanych na elektromobilność – mówi Bartłomiej Urbański, lider zespołu PolSl Racing.

Udział w zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu był debiutem politechnicznej drużyny. Elektryczny motocykl został skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej specjalnie na zakończone w niedzielę zawody.

– Projekt rozpoczynał się w kwietniu i mieliśmy świadomość, że nie będzie czasu na jakiekolwiek błędy. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że udało nam się podołać zarówno organizacyjnie, jak i konstrukcyjnie, realizując ten projekt. Jestem zadowolony z Elektry, a w szczególności z jej wyglądu oraz jakości wykonania, jaką udało nam się uzyskać. Profesjonalna postawa kierowców pozwoliła nam uzyskać bardzo dobre wyniki w konkurencjach dynamicznych. Usłyszeliśmy we Wrocławiu wiele pochwał, co jest dobrą prognozą na przyszłość – dodaje Kamil Stencel, lider zespołu e-Racing.

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych. Rywalizują w nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują crossowy motocykl elektryczny od podstaw. Głównym celem zawodów jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas konkursu oceniano motocykl i jego możliwości dynamiczne oraz statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych.

W zawodach wzięła udział następująca reprezentacja studentów oraz absolwentów Politechniki Śląskiej: Bartłomiej Urbański, Kamil Stencel, Jakub Gruszczyk, Dawid Kisielewski, Bartłomiej Michna, Szymon Szczech, Łukasz Okoń oraz Grzegorz Rasek. W zbudowaniu Elektry brali udział również: Jan Kruczek, Mateusz Sowa, Kuba Fochtman, Artur Ziemianin, Sebastian Borek, Aleksandra Musioł, Paweł Szczech, Radosław Smalec oraz Krzysztof Adamczak.

Źródło: Politechnika Śląska

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy

REKLAMA