REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ostatnie spotkanie z Książkami w Drodze

Kultura

W sobotę, 1 września na Targu na Zielonym odbędzie się piąte i zarazem ostatnie spotkanie z KSIĄŻKAMI W DRODZE, które będzie okazją do wymiany wakacyjnych lektur na książki z przeszłością, gotowe towarzyszyć nam wiernie w coraz dłuższe, choć jeszcze nie jesienne wieczory. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty, podczas których będzie można zrobić nadruk na torbach z tkaniny.

REKLAMA

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 a zakończy o 12.00.

To ostatnie spotkanie w ramach projektu dofinansowanego z budżetu miasta, jednak organizatorzy zapowiadają, że zamierzają utrzymać tradycję wymian książkowych i wkrótce ogłoszą jeszcze kilka ich terminów przed nadejściem srogiej zimy.

Przypominają też, że w hali targowej na stałe zagościł regał bookcrossingowy, z którego można zabierać i na którym można pozostawiać książki podczas każdego Targu na Zielonym.

- Jeśli zaś ktoś chciałby przygarnąć wędrujące książki, wygospodarować dla nich skrawek półki w kawiarni, restauracji, sklepie wielobranżowym lub innym ogólnie dostępnym przybytku – niech pisze pod adres fundacja@nazielonym.pl- zachęcają pomysłodawcy akcji. – Chętnie zapełnimy ów kątek i wciągniemy do nieoficjalnego rejestru Gliwickich Półek Bookcrossingowych – dodają.

Organizatorami wydarzenia są Targ na Zielonym, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Tomata - gliwicka kooperatywa spożywcza. Tuba Gliwic ma przyjemność patronować wydarzeniu.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anatola, Jacka, Mirosławy

REKLAMA