REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Takiego Marksa nie znacie! - retransmisja komedii z londyńskiego National Theatre

Kultura

W piątek, 24 sierpnia o godz. 19.00 w gliwickim Kinie Amok rozpocznie się retransmisja komedii z londyńskiego National Theatre opowiadającej przezabawną historię młodego ojca socjalizmu. Bohater spektaklu, na początku swej drogi życiowej zmuszony jest uciekać przed wierzycielami po dachach albo chować się przed nimi... w szafie. Zastawia w lombardzie rodowe srebra żony, a potem jest już tylko gorzej (ale i śmieszniej). Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na to wydarzenie (płatne symboliczną złotówkę). Aby wziąć udział w losowaniu jednego z nich, należy do środy, 22 sierpnia na adres konkursy@tubagliwic.pl przesłać odpowiedź na pytanie: gdzie studiował Karol Marks.

REKLAMA

Rory Kinnear („Makbet”, „Otello”) jako Marks i Oliver Chris („Wieczór Trzech Króli”) w roli Engelsa brylują w nowej komedii napisanej przez Richarda Beana i Clive’a Colemana w 2017 roku. Inscenizacja przygotowana na deskach The Bridge Theatre w Londynie została wyreżyserowana przez Nicholasa Hytnera z udziałem zespołu kreatywnego pracującego na Broadwayu i West Endzie, m.in. przy komedii „Człowiek dwóch szefów”.

Jest rok 1850, najbardziej poszukiwany terrorysta Europy ukrywa się w Dean Street w Soho. Przybity, niespokojny i zamknięty w sobie trzydziestodwuletni rewolucjonista jest zlepkiem intelektualnej błyskotliwości, ironicznego poczucia humoru i dziecinnego emocjonalnego analfabetyzmu. Wierzyciele, szpiedzy, konkurencyjne rewolucyjne frakcje i potencjalni uwodziciele jego pięknej żony otaczają go niczym sępy. W dodatku młody Marks cierpi na blokadę twórczą, jego małżeństwo się rozpada, nawet jego przyjaciel Engels nie potrafi go wesprzeć. Jedyną szansą dla rewolucjonisty jest… praca na kolei.

Czas trwania ok. 160’ (1 przerwa); Spektakl w j. angielskim, napisy w j.polskim

Ceny biletów : 30 zł (normalne); 25 zł (ulgowe); II miejsca: 25 zł (normalne), 20 zł (ulgowe).

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA