REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Coraz więcej ofiar oszustwa na "zwitek dolarów". Dlaczego wciąż dajemy się zmanipulować?

Na Sygnale

Wielokrotnie opisywaliśmy historie o podobnym scenariuszu, jednak wciąż są osoby, które udaje się wciągnąć w zgubną dla nich grę. Tym razem łupem oszustów padło ponad 4 tys. złotych. Ofiara zgłosiła ten fakt...2 dni później.

- Rzecz działa się w rejonie alei Przyjaźni w Gliwicach w poniedziałkowe przedpołudnie - relacjonują policjanci. - 60-latka wypłaciła pieniądze w jednym z banków. Idąc już z gotówką, spostrzegła mężczyznę, który, dość ostentacyjnie, dał jej do zrozumienia, że znalazł zwitek dolarów. Po chwili pojawił się drugi, elegancki człowiek, lamentujący, że właśnie zgubił pieniądze i ktoś musiał je znaleźć – oskarżył o ich przywłaszczenie osoby znajdujące się na chodniku, wskazując gliwiczankę oraz „znalazcę”.
Rozpoczęło się swoiste przedstawienie. Dwaj oszuści tak zmanipulowali pokrzywdzoną, że ta, dobrowolnie, zgodziła się na sprawdzenie przez nich zawartości swojej torebki. Przeliczono banknoty, po czym włożono je z powrotem do torby kobiety – przynajmniej z takim przekonaniem 60-latka ruszyła w dalszą drogę. „Przedstawienie” zaś zakończyło się nagłą ucieczką „znalazcy”, w pościg za którym rzucił się „właściciel dolarów”.

Łatwo się domyśleć, że kobieta została okradziona. Zorientowała się jednak dopiero kilkadziesiąt minut później, gdy próbowała dokonać wpłaty w innym banku. Dlaczego nie zawiadomiła policję od razu? Niewiadomo. Nie zrobiła tego również później, gdy jadąc taksówką dodomu  zauważyła oszustów, którzy stali już na innej ulicy. 60-latka udała się na komisariat dopiero następnego dnia.

- Teraz sprawą zajmują się detektywi z Wydziału Kryminalnego III Komisariatu Policji w Gliwicach - wyjaśniają policjanci. I dodają - Apelujemy do osób, które posiadają przy sobie większą gotówkę, by nie wdawały się w historie, jak ta wyżej opisana. Ostrzegamy: oszuści cały czas modyfikują swoje metody, często improwizują, mają też zdolności manipulacyjne.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA