AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Brawo Piast! Druga wygrana z rzędu

Sport

Takiego początku sezonu nikt chyba się po drużynie Piasta nie spodziewał. Gliwiczanie wygrali drugi mecz z rzędu i to wyjazdowy. Tym razem gliwiczanie pokonali Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla drużyny z Okrzei strzelali: Joel Valencia i Mateusz Mak.

Przed tygodniem podopieczni Waldemara Fornalika zasłużenie pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1.  Pogoń wydawał się trudniejszym przeciwnikiem, choćby z racji większego, ekstraklasowego doświadczenia. Gliwiczanie jednak zupełnie zaskoczyli gospodarzy dwoma szybkimi ciosami. W 6.min  Lasza Dwali przegrał pojedynek z Michalem Papadopulosem, a po chwili Sebastian Walukiewicz nie powstrzymał Joela Valencii. Ekwadorczyk pognał na bramkę Pogoni i strzałem między nogami bramkarza otworzył wynik tego spotkania. 5 minut później było już 2:0. Felix dośrodkowywał z rzut rożnego, piłka przeszła wzdłuż pola karnego, dopadł do niej Mak i głową skierował ją do bramki. Te dwa błyskawiczne ciosy ustawiły mecz. Zawodnicy Piasta nie musieli już podkręcać tempa i atakować. Wystarczyło im tylko uważnie grać w obronie i próbować kontratakować. Z czasem jednak Portowcy zaczęli nacierać coraz mocniej. Najbliżej w pierwszej połowie zdobycia bramki dla szczecinian był Błanik. Piłka po jego strzale z 14 metra odbiła się od poprzeczki.

Od początku drugiej połowy  Pogoń starała się odrobić straty. Chwilę po rozpoczęciu gry Majewski uderzył niecelnie zza szesnastki. W kolejnej akcji Kožulj zagrał wzdłuż bramki, Tomasz Hołota trafił w poprzeczkę, a piłka spadła na linię bramkową i wróciła do gry. W tym przypadku arbiter skorzystał z VAR, aby upewnić się czy przypadkiem nie było gola. W 56. minucie Szmatuła popisał się refleksem, odbijając futbolówkę po główce Kamila Drygasa pod poprzeczkę. Niedługo potem pewnie już interweniował, gdy Adam Frączczak główkował po dośrodkowaniu z wolnego od Majewskiego. Gliwiczanie przetrwali ten napór aż do końca meczu. W samej końcówce jeszcze Jodłowiec miał okazję, a by dobić gospodarzy, jednak nie zdołał on oddać strzału.

Tak udanego początku sezonu chyba nikt się nie spodziewał. Piast odniósł dwa zwycięstwa i wskoczył na drugi miejsce w tabeli. 4 sierpnia będzie wreszcie okazja zobaczyć podopiecznych Waldemara Fornalika w Gliwicach, kiedy to Piast podejmie Zagłębie Lubin.

30 lipca 2018, 18:00 – Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin –  Piast Gliwice 0:2