REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zakaz Cieszenia Się - wernisaż wystawy

Kultura

W GCOP “Perełka” przy ul. Studziennej 6 w Gliwicach od 3 do 31 sierpnia obejrzeć będzie można wystawę“ZAKAZ CIESZENIA SIĘ”, podczas której prezentowane będą ilustracje oraz obrazy wykonane przez gliwickiego artystę Grega Bobrowskiego. Wernisażowi wystawy, który rozpocznie się 3 sierpnia o godzinie 18:00 towarzyszyć będzie spotkanie z autorem oraz koncert muzyki skomponowanej specjalnie do tego projektu przez gliwickich muzyków.

“Na czerwonym materiale widniało ogromne, idealnie okrągłe pole zamalowane na biało. Wyrazisty i zrozumiały dla każdego afisz miał im przypominać o Wieży, o jej wszędobylskim spojrzeniu. I choć ona nie wszędzie mogła dojrzeć własnym okiem, to każdy mógł dostrzec ją. Gdy jej białe oko przyglądało się Prescottowi, ten czuł się niedobrze. Oceniała go; w milczeniu rozbierała jego życie na elementy pierwsze. Odzierała go z poczucia swoistości, nie zostawało nic, co można by zachować dla siebie.”

Zakaz cieszenia się obowiązuje na całym terytorium Kompleksu K-12. Jest to autorska wizja świata zamkniętego w wielomilionowym mieście, w którym wszystko istnieje po to, by przerażać swoich mieszkańców. Obywatele tłoczą się w odlewanych z betonu mieszkalniach, żyją, pracują i umierają w szarej, wrogiej rzeczywistości, gdzie wszyscy są obserwowani, a nikt nie czuje się bezpiecznie. Życie stało się wielkim eksperymentem nad którym czuwa Wieża i podległy jej Aparåt monitorujący wszystko i wszystkich, a gdy trzeba wprowadzający natychmiastowe korekty nowymi zakazami i zautomatyzowanym ramieniem terroru. Wystawa “ZAKAZ CIESZENIA SIĘ” jest okienkiem do tego świata ale i próbą dostrzeżenia jego elementów przelewających się mimochodem otaczającej nas rzeczywistości.

GREG Bobrowski, rocznik 1983, mieszka i pracuje w rodzinnych Gliwicach. Najbardziej lubi opowiadać historie, najlepiej te straszne. Jako ilustrator odwiedza zatem zapomniane utopie, w których natknąć można się na obce machiny, martwych astronautów i od czasu do czasu istoty z mitów. Za młodu fan prozy Lovecrafta i Kinga oraz surrealistycznego malarstwa Bosha i Gigera.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA