REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uderzył kobietę w twarz. Policjanci, którzy zareagowali, zostali zaatakowani przez… oboje

Na Sygnale

Policjanci w ramach podpisanej z Urzędem Miejskim umowy pełnią dodatkowe służby na gliwickim Rynku. W niedzielny poranek podczas takiej ponadnormatywnej pracy mundurowi byli świadkiem napaści mężczyzny na kobietę. Próba zatrzymania agresora zakończyła się szamotaniną, w wyniku której aż 4 osoby zostały zatrzymane za naruszanie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważanie ich publiczne słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe.

- Pełniącym służbę na płycie Rynku oraz na stanowisku monitorowania policjantom, w niedzielny poranek około godziny 4:00 ukazał się niecodzienny widok – relacjonują mundurowi. - Idący przez Rynek mężczyzna podszedł do znajdującej się na płycie kobiety i uderzył ją ręką w twarz. Widząc to, stojący nieopodal stróże prawa natychmiast podjęli interwencję. Gdy policjanci rozmawiali ze stronami, napastnik zaczął się oddalać wraz z towarzyszącą mu kobietą. Gdy policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszego oddalania się, wraz ze swoją towarzyszką zaczęli agresywnie zachowywać się w stosunku do stróży prawa. Wywiązała się szarpanina, podczas której wielokrotnie napastnicy naruszali nietykalność cielesną funkcjonariuszy, uderzając oraz kopiąc policjantów. Ponadto znieważali oni policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe – dodają.

Policjant pełniący służbę na stanowisku monitorowania widząc, że sytuacja zaczyna się zaogniać, a w miejscu interwencji pojawia się coraz więcej postronnych osób, skierował na miejsce dodatkowe patrole, które miały pomóc doprowadzić do wprowadzenia zachowania zgodnego z prawem.

- Pomimo dodatkowych patroli postronne osoby podejmowały próbę uwolnienia zatrzymanego mężczyzny. W trakcie prób ,,odbicia" zatrzymanego kolejne dwie osoby doprowadziły do naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, policjanci zostali kilkukrotnie kopnięci oraz uderzeni. A trakcie zatrzymań wielokrotnie znieważano ich słowami obraźliwymi – opowiadają policjanci.

W efkcie zostały zatrzymane 4 osoby, w tym 25 i 23-latka oraz 28 i 25-latek. Wszyscy mieszkający w Gliwicach. Teraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważanie ich publicznie zatrzymani poniosą karę. Za czyny, których się dopuścili, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA