REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tour de Pologne - będą utrudnienia na drogach

Powiat

W dniach 5-8 sierpnia 2018 roku na terenie województwa śląskiego rozegrane zostaną 4 etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. 6 sierpnia peleton będzie przejeżdżał przez powiat gliwicki. W związku z powyższym na czas trwania wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu w Knurowie, Gierałtowicach oraz Przyszowicach, część dróg zostanie tymczasowo wyłączona z użytku. Poniżej przedstawiamy kompendium informacji.

Źródło: Oficjalna strona 75. Tour De Pologne/KMP Gliwice

W dniu 6 sierpnia przez powiat gliwicki przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie o godzinie 16:00, przebiegać będzie przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze (gdzie po 4 rundach nastąpi meta wyścigu). W związku z organizacją przedsięwzięcia, 6 sierpnia przewidziane są utrudnienia dla ruchu pojazdów w rejonie Knurowa, Gierałtowic oraz Przyszowic.

Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Natomiast ruchliwe skrzyżowania tj. rondo Niepodległości w Knurowie oraz skrzyżowanie DW 921(ul. Gierałtowicka) z DK44 (ul. Gliwicka) w Przyszowicach zostaną wyłączone z ruchu tylko na czas przejazdu wyścigu. Planowane zamknięcie ulic nastąpi około godziny 17:30 i potrwa do około godziny 18:30. Przejazd peletonu przewidziany jest na godzinę około 17:53 (wjazd z Książenic do Knurowa) a opuszczenie powiatu gliwickiego (DW 921 w Przyszowicach w kierunku Kopalni Guido )planowane jest około godziny 18:20. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

Na czas trwania wyścigu zostanie wstrzymany ruch kołowy na ulicach:

 • Książenickiej w Knurowie odcinek od Książenic do Karola Miarki/Alei Piastów
 • Aleja Piastów odcinek od skrzyżowania z ulicą Karola Miarki do skrzyżowania z ulicą Lignozy
 • Lignozy odcinek od skrzyżowania z Aleją Piastów do skrzyżowania z ulicą Zwycięstwa
 • Zwycięstwa odcinek od skrzyżowania z Lignozy do skrzyżowania z ulicą Michalskiego
 • Michalskiego odcinek od skrzyżowania ze Zwycięstwa do ronda Niepodległości (ruch na rondzie Niepodległości zostanie całkowicie wstrzymany do momentu zbliżenia się peletonu)
 • Wilsona odcinek od ronda Niepodległości do skrzyżowania z ulicą Szpitalną
 • Szpitalna odcinek od Wilsona do skrzyżowania z ulicą Kosmonautów
 • Kosmonautów odcinek od Szpitalnej do skrzyżowania z ulicą 1-go Maja (na ul. Kosmonautów organizatorzy przewidzieli premię lotną)
 • 1-go Maja odcinek od Kosmonautów do ronda na ulicy Dworcowej
 • Dworcowa odcinek od 1-go Maja do skrzyżowania z rondem na Autostradę A1 (ruch wstrzymany około 15 minut przed przejazdem peletonu)
 • Dworcowa-Księdza Roboty odcinek od ronda z Autostradą A1 do skrzyżowania z Aleją Korfantego (na wysokości skrzyżowania z ulicą Karola Miarki organizator przewidział premię specjalną 100 lecia Niepodległości)
 • Aleja Korfantego odcinek od skrzyżowania z Księdza Roboty do skrzyżowania z ulicą Gierałtowicką
 • Gierałtowicką (DW 921) odcinek od Alei Korfantego do Zabrza gdzie peleton opuści teren powiatu gliwickiego- ruch na skrzyżowaniu DK 44 (ul. Gliwicka) z DW 921 (ul. Gierałtowicka zostanie wstrzymany na czas przejazdu peletonu)

Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach.

Policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do poleceń policjantów oraz osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym. I przestrzega, że niestosowanie się do poleceń może skutkować spowodowaniem zagrożenia dla uczestników wyścigu. Osoba niestosująca się do poleceń popełnia wykroczenie z art. 92 kw zagrożone karą grzywny w wysokości od 50 do 5000 złotych.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA