REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Festiwal elektrONarracje - w piątek finałowa odsłona

Kultura

Kolejna odsłona Festiwale elektrONarracje w ruinach Teatru Victoria w Gliwicach rozpocznie się w piątek o godz. 20.00. Na ekranie animacje komiksów i kultowe nieme filmy z muzyką elektroniczną na żywo. Wstęp wolny!

ElektrONarracje to wyjątkowy festiwal, który po raz kolejny wizualnie i dźwiękowo oczaruje gliwiczan. Na oczach widzów ożyją komiksowe opowieści o Gliwicach, a klasyczne nieme filmy zyskają nietypowe muzyczne interpretacje.

Wieczór, podobnie jak poprzednie wypełnią dwie projekcje - specjalnie przygotowana animacja komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Twórcy wizualni na warsztat wzięli komiksy wybrane z antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”, wydanej przez Muzeum w Gliwicach. Ożywionym opowieściom inspirowanym historią miasta towarzyszyć będą nieme filmy z wyjątkowym akompaniamentem w postaci muzyki elektronicznej odtwarzanej przez lokalnych DJów.

27 lipca w ruinach Teatru Victoria będzie można zobaczyć animację komiksu „Marcowe ulice” autorstwa Daniela Gizickiego oraz Grzegorza Pawlaka. Mocne zakończenie imprezy zagwarantuje pokaz absolutnego klasyka kina niemego - na ekranie pojawi się „Nosferatu – symfonia grozy”. Dźwiękową ilustrację do filmu zapewni Sebastian Pypłacz aka Pan Stian.

Festiwal elektrONarracje to pomysł Stowarzyszenia Inicjatywa. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w ubiegłym roku i podbiła serca gliwiczan - mówi Tomasz Szabelski, szef Inicjatywy i pomysłodawca festiwalu - Wówczas w czasie plenerowych projekcji ożywiliśmy cztery pierwsze komiksy z antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice” („Garbus”, „Ballada o tym jak zły Mansfeld swój apetyty zaspokoił”, „Zobaczyć króla”, „Człowiek z żeliwa”).

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.facebook.com/festiwalelektronarracje

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Autorzy animacji wykorzystali wizerunki i teksty z antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice” wydanej w 2012 roku. Antologię można zakupić na www.muzeum.gliwice.pl

 Festiwal elektrONarracje odbywa się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Gliwice i we współpracy z Muzeum w Gliwicach.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA