REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wielki sukces szybowników z Gliwic!

Sport

Tomasz Rubaj, członek Aeroklubu Gliwickiego wywalczył II miejsce i tym samym tytuł wicemistrza w klasie Club w 35. Szybowcowych Mistrzostwach Świata!

Polscy zawodnicy zmierzyli się z najlepszymi pilotami szybowcowymi z całego świata zgarniając medale we wszystkich kategoriach indywidualnych i zajmując I miejsce w walce o puchar drużynowy. W zawodach wystartowało 132 zawodników z 24 krajów.

- Tomasz Rubaj to wieloletni członek naszego aeroklubu. Bardzo się cieszymy z jego kolejnego tak wielkiego sukcesu. Oczywiście wszyscy mu gratulujemy i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz, nie dwa będziemy przekazywać pozytywne informacje o jego rewelacyjnych wynikach - mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor gliwickiego aeroklubu.

- Warto przypomnieć, że miesiąc temu Tomasz Rubaj - jako reprezentant naszego aeroklubu - został Mistrzem Polski w swojej kategorii na zawodach rozegranych w Lesznie - dodaje dyrektor AGL.

Aeroklub Gliwicki na przełomie lat wykształcił wielu utytułowanych szybowników. - Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie na różnych imprezach o różnej randze. Sekcja szybowcowa jest bardzo silna. Ale równie silne są pozostałe sekcje: modelarska, spadochronowa, samolotowa i mikrolotowa - podkreśla Beata Miącz-Pałka.

Źródło: AGL

Fot. Tomasz Rubaj - źródło: https://www.facebook.com/wgc2018pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy

REKLAMA