REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Półkolonie dla młodych naukowców!

Rozrywka

W tym roku Fabryka Naukowców we współpracy z Politechniką Śląską i Uniwersytetem Śląskim po raz kolejny przygotowała dla najmłodszych kreatywne półkolonie, podczas których, dzieci w wieku 5-13 lat będą projektować i konstruować roboty, programować gry, wcielą się w rycerzy Jedi lub zamienią w detektywów rozwiązując kolejne zagadki i wykonując ciekawe eksperymenty i doświadczenia.

Galeria zdjęć


Podczas zajęć uczestnicy będą poznawać podstawy konstrukcji maszyn, podstawy programowania oraz poznają tajniki chemii. Dzieci nie tylko będą rozwijać swoje pasje inżynierskie, ale także uczyć się pracy zespołowej, zdrowej rywalizacji, prezentacji wyników swojej pracy oraz przezwyciężania problemów pojawiających przy realizacji zadań. W tym roku przygotowaliśmy szeroką ofertę półkolonii. Zarówno zajęcia z budowy i programowania robotów na bazie zestawów Lego, półkolonie w klimacie Gwiezdnych Wojen, gdzie dzieci wcielą się w Rycerzy Jedi i każdego dnia będą wykonywać kolejną misję. Półkolonie Młody Detektyw, podczas których dzieci każdego dnia będą rozwiązywać przeróżne zagadki, wykonywać liczne eksperymenty i doświadczenia oraz nowość w tym roku  - Młody Koder, półkolonie z programowania gier i animacji.

Brzmi to dość poważnie, ale przygotowany program nauczania dostosowany jest do wieku uczestników, dzięki czemu nawet 5 latek jest w stanie zaprogramować swojego pierwszego robota, stworzyć polimerowego robaka czy wyhodować kryształy – wyjaśnia Katarzyna Janus Prezes Zarządu firmy Fabryka Naukowców, organizator półkolonii  – Kursanci dzielą się obowiązkami i pomysłami, stają się kreatywni, pobudzają swoją wyobraźnię, szukają rozwiązań, a to wszystko w atmosferze wspaniałej zabawy – dodaje.

Półkolonie organizowane są w Gliwicach w siedzibie Fabryki Naukowców przy ul. Ziemowita 1 oraz na Politechnice Śląskiej i w Katowicach w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Każdy turnus trwa 5 dni (od poniedziałku do piątku), zajęcia dydaktyczne odbywają się w godz. 9:00 – 16:00, dodatkowo jest gwarantowana świetlica od godz. 7:00 do 18:00. W ramach półkolonii zapewniane jest także pełne wyżywienie i o ile pogoda na to pozwoli, wyjścia na dwór.  Tygodniowa nauka zostaje zwieńczona multimedialnym pokazem, na który zaproszeni zostają rodzice. Dzieci prezentują zdobyte na kursie umiejętności oraz prezentują konstrukcje i programy, które stworzyły na warsztatach. Po zakończeniu nauki każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia półkolonii.

Aktualny wykaz dostępnych terminów znajduje się na stronie www.fabrykanaukowcow.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

REKLAMA