REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Studenci Politechniki Śląskiej zdobyli Diamentowe Granty!

Nauka

Troje studentów Politechniki Śląskiej uzyskało Diamentowe Granty – nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie. W gronie laureatów znaleźli się: Katarzyna Leśniak z Wydziału Chemicznego, Adrian Radoń z Wydziału Mechanicznego Technologicznego oraz Damian Migas z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Gratulujemy!

Laureaci VII edycji Diamentowych Grantów otrzymają aż do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą również mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie.

Maksymalne dofinansowanie swoich projektów, czyli 220 tys., zdobyli Katarzyna Leśniak oraz Adrian Radoń. Studentka Wydziału Chemicznego wykorzysta zdobytą sumę na projekt „Nowa generacja powierzchni bakteriostatycznych/antybakteryjnych otrzymywanych metodą PEO w zawiesinach związków srebra, miedzi i cynku na implantach dedykowanych tkance twardej”. Adrian Leśniak będzie natomiast realizował projekt „Wpływ morfologii nanocząstek magnetytu na proces ich izotermicznego wzrostu, właściwości elektryczne oraz aktywność fotokatalityczną”. Trzeci laureat z naszej uczelni – Damian Migas – zdobył natomiast dofinansowanie w wysokości 216 tys. zł na realizację projektu pt. „Rola pierwiastków ziem rzadkich w mechanizmie utleniania nowych nadstopów typu γ-γ′ na bazie kobaltu”.
 
W tegorocznej edycji Diamentowych Grantów wyłoniono 80 laureatów spośród 214 nadesłanych wniosków. Program jest przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie i posiadają wyróżniający się dorobek naukowy.  Laureaci programu mogą też skrócić ścieżkę kariery naukowej i ubiegać się o doktorat z pominięciem stopnia magistra. Łącznie Diamentowymi Grantami do tej pory nagrodzono 600 wybitnych studentów z całej Polski.

Źródło: Politechnika Śląska

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy