REKLAMA

Mistrzowskie piłkarki

Sport

Dziewczęta ze Śląskiej Akademii Futbolu GTW wywalczyły ósme miejsce w kraju, grając w finałach ogólnopolskich prestiżowego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”.

REKLAMA

Finały odbywały się w dniach 7-8 lipca w Reńskiej Wsi koło Kędzierzyna Koźla. Dziewczyny z rocznika 2005 i młodszewcześniej przeszły przez eliminacje powiatowe oraz finały wojewódzkie, gdzie wygrały wszystkie mecze i zameldowały się w głównych finałach reprezentując nasze województwo. Finały stały na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta ze Śląskiej Akademii Futbolu GTW przegrały trzy mecze, jeden wygrały i jeden zremisowały, co dało im 8 miejsce w Polsce. Kolejne eliminacje czekają je w nowym sezonie. Zawodniczki wystąpią w nich w rocznikach młodszym i starszym. 

Natomiast przed końcem obecnego sezonu dziewczęta w nagrodę wezmą udział w Letnim Kuba CUP Kuby Błaszczykowskiego. Od sierpnia wracają do treningów, czeka je obóz przygotowawczy, a później treningi przed ligą juniorek oraz eliminacjami MMP u14 w futsalu.

Kadrę drużyny tworzą: Michalina Bartas, Zuzanna Latuszek, Martyna Kopijer, Maja Fal, Maja Waniczek, Aleksandra Duda, Paulina Zielasko, Julia Gębska, Judyta Piwowarczyk oraz Natalia Krelińska. Trenerzy to Krzysztof Rutkowski. oraz Dariusz Opoka.

Należny przypomnieć, że Śląska Akademia Futbolu GTW zajęcia sportowe prowadzi w Gliwicach, a także w powiecie gliwickim – w Pyskowicach, Knurowie i Gierałtowicach. - Dzięki temu mogliśmy wystąpić w turnieju, który jest organizowany dla klubów zrzeszonych w strukturach LZS-u, od trzech lat bowiem GTW jest pełnoprawnym członkiem Śląskiego Zrzeszenia LZS – dodaje Dariusz Opoka.

Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” jest objęty patronatem honorowym PZPN.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA