REKLAMA

Gliwiccy lekarze ratowali twarz 7-latki

Miasto

Zespół gliwickich chirurgów rekonstrukcyjnych pod kierownictwem prof. Adama Maciejewskiego ratował wczoraj twarz 7-letniej dziewczynki, której podnośnik hydrauliczny w warsztacie samochodowym zerwał skórę z okolicy czoła, ciemienia, skroni i karku. To kolejna spektakularna operacja wykonana przez gliwickich lekarzy.

REKLAMA

Tym razem dziecko operowane było nie w Gliwicach, a w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tamtejsi lekarze poprosili o pomoc specjalistów z zakresu rekonstrukcji z Instytutu Onkologii, prof. Adama Maciejewskiego i dr. hab. Łukasza Krakowczyka.

Feralne zdarzenie w życiu dziewczynki nastąpiło 3 lipca po południu w okolicach Bielska-Białej. Mała ma długie włosy,  które wkręciły się w podnośnik hydrauliczny, zrywając je z głowy wraz ze skórą. Zabieg rekonstrukcyjny był bardzo skomplikowany i trwał aż siedem godzin. Obecnie dziewczynka przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jest w dobrym stanie, a lekarze oceniają, że wszystko jest na dobrej drodze.

– W przypadku naszych wcześniejszych operowanych pacjentek uzyskaliśmy w 100% to, co chcieliśmy, i to zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym – wyjaśniał na konferencji prasowej prof. Maciejewski. - Te doświadczenia ogromnie się przydały, choć obecny zabieg był zdecydowanie trudniejszy. Mikronaczynia u dzieci są wielokrotnie mniejsze, w dodatku specyfika chirurgii dziecięcej stawia taką replantację na znacznie trudniejszym poziomie niż nasze dwa wcześniejsze zabiegi – ocenił profesor.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA