REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czeka nas Podróż za sto uśmiechów

Kultura

Przed nami drugi weekend z Ulicznikami. Będzie zabawnie, muzycznie i cyrkowo. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów! - Czeka nas naprawdę wesoły weekend z odrobinę zagubionym "Rycerzem bez konia" (i koniem bez rycerza) oraz komediowym spektaklem akrobatycznym rodem z Izraela. Dla odważnych przygotowaliśmy podróż tajemniczym wehikułem "uzdrowiciela z Brooklynu". W sobotę zagra dla nas nie górnicza, nie hutnicza, ale równie głośna i radosna orkiestra dęta z Belgii, a w niedzielę Jay z Singapuru i jego niepoliczalna wprost ilość cyrkowych piłeczek ping-pongowych - zdradza Agnieszka Batóg, jedna z organizatorek Festiwalu.

REKLAMA

SOBOTA, 7 LIPCA

wszystkie soboty festiwalu
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca), 12.00 - 15.00
A3Teatr, Teatr Barnaby, Opowieści z Walizki, Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek, Hapijama Fun Art
warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

 

Park Chopina, 16.00
Teatr Barnaby – „Rycerz bez konia”
spektakl dla dzieci

 

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...

Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się marionetki. Za ich animację odpowiedzialny jest Marcin Marzec - marionetkarz, który z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu. Piękne lalki zaprojektował i wykonał Robert Poryziński.

https://www.teatrbarnaby.net/

 

Rynek, 16.00 – 20.00

The Miraculous Theatre Company (Wielka Brytania)

„The Brooklyn Healer”

cykliczny happening indywidualny
polska premiera

Zwariowany Anglik czyniący rytuały ozdrowienia w swoim wehikule. W sposób spektakularny, zabawny i niespotykany dotąd w naszym kraju. Czy gliwicki Rynek jest na to gotowy? W jednym spektaklu udział bierze do czterech widzów, a reszta oczekuje z zapartym tchem.

www.miraculoustheatre.com/charlie-otaney-the-brooklyn-healer

 

Rynek, godz. 18.00

Orchestre International Du Vetex (Belgia)

marching band

Utwór otwierający koncert pt. „Carnaval Chtilombiano” natychmiast nadaje mu ton: wpadająca w ucho melodia, ekscytująca linia basu, frywolna perkusja. Orchestre International du Vetex to grupa około 15 muzyków z Flandrii, Walonii i Północnej Francji. Kto widział Vetex na żywo wie, że ta orkiestra naprawdę rozkręca widownię.

 

NIEDZIELA, 8 LIPCA

 

Rynek, godz. 16.00 – 20.00

The Miraculous Theatre Company (Wielka Brytania)„The Brooklyn Healer”

cykliczny happening indywidualny
polska premiera

Zwariowany Anglik czyniący rytuały ozdrowienia w swoim wehikule. W sposób spektakularny, zabawny i niespotykany dotąd w naszym kraju. Czy gliwicki Rynek jest na to gotowy? W jednym spektaklu udział bierze do czterech widzów, a reszta oczekuje z zapartym tchem.

www.miraculoustheatre.com/charlie-otaney-the-brooklyn-healer

 

Rynek, godz. 17.00

Duo Looky (Izrael)„The Happy Hour Show”

show cyrkowy

W taneczno-kuglarskiej komedii o szybkiej akcji, Duet Looky wykonuje oryginalne i nowatorskie popisy cyrkowe, takie jak balansowanie w puentach na butelkach, czy jazda we dwoje na jednokołowcu. Podejmowane przez nich wspólne działania łączą nieludzkie akrobacje z pikantnym humorem, co sprawia, że publiczność ich uwielbia.

www.DuoLooky.com
https://www.facebook.com/Duolooky

 

Rynek, godz. 18.00

PingPong Circus (Singapur)

show cyrkowy

Jay żongluje. Żongluje piłeczkami. Całym mnóstwem piłeczek. Do ping-ponga. Ustami. Odbijając je szybciej, niż piłkę do koszykówki. Potrafi się też przemienić się w muzyka klasycznego, który, pożyczając sobie publiczność, wykona przy pomocy pingpongowych piłek muzykę Beethovena na ksylofonie.

www.thejshow.sg

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera

REKLAMA