REKLAMA

Nielegalne odpady i substancje chemiczne pochodziły z Włoch

Na Sygnale

Niedawno pisaliśmy o podejrzeniach dotyczących nielegalnego sprowadzania śmieci z zagranicy i składowania ich na terenie dawnej stacji benzynowej w Sośnicy. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników. Dziś Policja zamieściła komunikat w tej sprawie. Okazało się, że substancje i sprasowane śmieci pochodziły z Włoch.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z wydziału do spraw walki z przestępczością gospodarczą gliwickiej komendy, wraz ze strażakami, rozpoczęli szczegółowe sprawdzanie składowiska. - Podczas działań na miejscu przebywał 49-letni mężczyzna obsługującego koparko-ładowarkę. Przedstawił się on jako pełniący obowiązki dyrektora - relacjonują mundurowi. -  Stróże prawa znaleźli na placu duże ilości różnego rodzaju sprasowanych odpadów, których przeznaczenia i pochodzenia dyrektor nie był w stanie wytłumaczyć. Nie znaleziono żadnej dokumentacji, w tym pozwoleń na prowadzenie składowiska. Mężczyzna nie był w stanie pokazać jakichkolwiek wymaganych podczas prowadzenia tego typu działalności dokumentów.

Gdy policjanci kontrolowali dokumenty, na teren składowiska wjechały dwa pojazdy ciężarowe.

- W naczepach pojazdów znajdowały się beczki z nieznaną substancją - wyjaśniają policjanci. - Kierowcy nie umieli wskazać powodu przyjazdu do Gliwic. Zabezpieczono dwa tiry wypełnione beczkami z cieczą o nieznanym składzie chemicznym. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy listów przewozowych okazało się, że krajem pochodzenia odpadów są Włochy, a na teren Polski zostały one przewiezione nielegalnie.

Śledczy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gliwicach, zabezpieczają stosowną dokumentację, celem ukarania winnych za przestępstwa składowania oraz transportowania nielegalnych odpadów. Sprawcy, za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia, mogą zostać ukarani nawet 5 latami więzienia.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA