REKLAMA

I znowu pohałasują... I to jak!

Kultura

Ministerstwo Śledzia i Wódki, zespół Wiewiórka Na Drzewie i Stowarzyszenie Cała Naprzód zapraszają na szóstą edycję charytatywnego wydarzenia Hałas Miasta, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 17:00.

REKLAMA

Pierwsze edycje odbyły się w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Od trzech lat Hałas Miasta wychodzi na ulice, by jeszcze lepiej poczuć tętno miasta i trafić do jego mieszkańców. Tak jak w latach ubiegłych gwarantujemy dużo dobrej, różnorodnej muzyki, radość płynącą z muzyki i wyśmienite towarzystwo. Za sprawą tego wydarzenia chcemy dać mieszkańcom dobrą rozrywkę, ale także promować lokalną kulturę i integrować naszą lokalną społeczność. Na koncercie plenerowym zagrają: Wiewiórka Na Drzewie, Pozyton Sound i Rootsvelt. Koncerty odbędą się na ul. Średniej w Gliwicach, koło Ministerstwa Śledzia i Wódki.

Hałas Miasta to nie tylko muzyka, wspaniali ludzie i dobra zabawa, to także pomoc potrzebującym. Po raz szósty Hałas Miasta zagra dla Ani Urban. Wstęp jest wolny, natomiast do każdego zakupionego w Ministerstwie napoju oraz jedzenia doliczona będzie złotówka, która zostanie przekazana na dalsze leczenie i poprawę komfortu życia małej Ani Urban. Będą też licytacje, zbiórka do puszek oraz stoisko z gadżetami i płytami Hałas Miasta – wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane Ani Urban.

 

Ania Urban urodziła się 24 kwietnia 2008 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Obecnie jest pilną, bardzo lubiącą szkołę uczennicą trzeciej klasy, która pod względem psychicznym rozwija się bardzo dobrze. Aneczka przeszła już 8 operacji, które umożliwiły jej w miarę normalnie życie. Większość z nich została wykonana za granicą, a ich koszty nie są refundowane przez NFZ. Niestety podczas zeszłorocznych badań okazało się, że konieczna jest kolejna, pilna operacja.

W kręgosłupie utworzyły się jamy wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym, które uszkadzają rdzeń kręgowy. Dzięki operacji udało zlikwidować objawy schorzenia, jednak główna przyczyna - przewężenie kanału rdzeniowego w odcinku szyjnym kręgosłupa spowodowane zrostami pooperacyjnymi - cały czas jest poważnym zagrożeniem dla naszej córki. Do poprawnego jej funkcjonowania potrzebne są też ortezy reciprokalne, które umożliwiają Ani stawianie pierwszych kroków oraz jej pionizowanie, a także gorset niwelujący skoliozę. Wszystko to razem jest niezbędne do poprawnego rozwoju jej organów wewnętrznych (serca, nerek, układu pokarmowego, kręgosłupa) oraz wzmocnienia jej układu kostnego.

W wyniku zaników mięśniowych oraz nieprawidłowych przepływów krwi Ania narażona jest na tworzenie się martwicy, poważne uszkodzenia nie tylko serca, nerek, wątroby czy kończyn, ale również mózgu. Staramy się o zakup wanny z hydromasażem przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych, cena takiej wanny to 42 000 zł. Byłaby bardzo pomocna w ulepszeniu krążenia krwi, masażu pozostałych mięśni, ułatwiłaby funkcjonowanie Ani i zmniejszyła konieczność częstych wizyt w szpitalach i terapii antybiotykowej.

Więcej o Ani przeczytacie na jej profilu:

https://www.facebook.com/Aneczka-Urban-437289503005847/

 

Grają z nami:

 

  • Rootsvelt - zespół z silnymi reggae'owymi korzeniami i zestawem muzyków,

którzy czerpią inspirację z najdalszych zakątków muzycznego wszechświata.

Jednym słowem: takiego reggae jeszcze nie słyszeliście!
https://www.youtube.com/watch?v=8lsmrsu1GIQ

 

  • Wiewiórka Na Drzewie - ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, radość

i pozytywne wibracje, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem.

W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rock’a, reggae i ska.

Od początku nakręcają trybiki akcji „Hałas Miasta”.
https://www.youtube.com/watch?v=zJDMhe6rPKI

 

  • Pozyton Sound - muzyczna mikstura jamajskich brzmień, polskich korzeni, pełne

energii, dopracowane i szalone show, które rozpaliło już sceny licznych festiwali,

jak Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim, Reggealand w Płocku

oraz licznych scenach klubowych w Polsce i za granicą.
https://www.youtube.com/watch?v=yKrXBmbdhl0

NASZ HYMN:
https://www.youtube.com/watch?v=McU5mKmxV58

 

Wspierają nas:
- Juicy Lucy
- DESA • gastro bar • day&night
- Pizza Saluto
- Lucjan's Barber Shop
- Czeszki Wakepark Gliwice
- Kirchhoff Automotive
- Półmaraton Gliwicki
- Kreweta • Gliwice

- Piast Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA