REKLAMA

5 sygnałów, że trafiłeś do złego dietetyka

Miasto

Odchudzanie z dietetykiem to skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz poprawę swojego stanu zdrowia. Zdarza się jednak, że dietetyk, do którego się udajemy, nie posiada niezbędnej wiedzy i kwalifikacji. Poznaj 5 oznak, że dietetyk, u którego jesteś, nie jest dobrym specjalistą!

REKLAMA

Nie przeprowadza z Tobą wywiadu

Odpowiednio przeprowadzona rozmowa na temat Twojego stanu zdrowia, przyjmowanych leków czy suplementów to podstawowa rzecz podczas pierwszego spotkania! Dietetyk powinien nie tylko umieć mówić, ale także słuchać. Nie można odpowiedniej diety dobrać nikomu “na oko” ani w oparciu wyłącznie o własny pomysł. To przecież Ty wiesz najlepiej, jakie cele chcesz osiągnąć i Ty podejmujesz decyzję o diecie!

Unika odpowiedzi na pytania o kwalifikacje

Osoba wykonująca zawód dietetyka powinna mieć ukończone wyższe studia na kierunku dietetyka lub technologia żywności. Pomocne są również kursy (na przykład z zakresu psychodietetyki) oraz… doświadczenie zawodowe. Dobry dietetyk nie będzie unikał odpowiedzi na pytania dotyczące jego wiedzy - w końcu to normalne, że chcemy wiedzieć, z kim mamy do czynienia! Jeżeli więc dietetyk na pytanie na przykład o ukończone studia nie jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi lub zasłania się “setkami zadowolonych klientów”, powinna zaświecić Ci się “lampka ostrzegawcza”.

Narzuca Ci określony schemat żywienia

Dietetyk jest specjalistą od odchudzania, ale to Ty wiesz, jakich potraw nie lubisz, na co masz alergię i co zwyczajnie Ci nie służy. Jeżeli zatem zgłaszasz dietetykowi, że jesteś wegetarianinem, a on próbuje “wepchnąć” Ci plan żywieniowy, którego podstawę stanowi drób i cielęcina, to oznacza to, że źle wykonuje on swoją pracę. Dietetyk ma obowiązek szanować preferencje i przekonania swoich klientów - nawet wtedy, kiedy sam ich nie podziela.

Obiecuje błyskawiczne odchudzanie

Zbyt szybkie odchudzanie jest bardzo niezdrowe - organizm, któremu nie dostarczamy odpowiedniej ilości substancji odżywczych, zaczyna zwyczajnie szwankować. Co więcej, utrata kilogramów w krótkim czasie może powodować problemy ze skórą - na przykład jej zwisanie czy rozstępy. Dochodzi do tego możliwość wystąpienia efektu jo-jo. Odpowiedzialny dietetyk powinien więc pomóc Ci zaplanować odchudzanie jako proces, który będzie trwał kilka tygodni lub miesięcy.

Zły dietetyk nie tylko nie pomoże Ci schudnąć, ale - co gorsza - jego “porady” mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Odchudzanie z dietetykiem warto rozpocząć od rozpoznania rynku. Specjalistów, którym możesz zaufać, spotkasz w Centrach Dietetycznych Naturhouse, które zlokalizowane są w wielu miastach w Polsce!

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA