REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyrodny syn krzywdził rodziców

Na Sygnale

Gehenna małżeństwa trwała co najmniej od 16 miesięcy. Ich katem był syn, 35-letni mieszkaniec Sośnicy. Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo sprawcę przemocy. Mężczyzna nie będzie miał okazji do zemsty na swoich rodzicach - na rozprawę sądową poczeka w separacji.

Przemoc syna nad rodzicami miała miejsce w jednym z mieszkań w Sośnicy. Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego nie mieli wątpliwości, że sprawcę trzeba natychmiast izolować. Pogląd, że wyrodny syn krzywdzący rodziców powinien natychmiast trafić za kratki, podzielił prokurator, a po przedstawieniu dowodów również sąd. Podejrzany trafił do aresztu śledczego.

- Mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Odrowążów w Gliwicach Sośnicy został zatrzymany 12 czerwca pod zarzutem znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoimi rodzicami – relacjonują mundurowi. - Jak ustalili policjanci, podejrzany czynił to od lutego 2017 r. Na czas prowadzenia postępowania przygotowawczego mężczyzna będzie przebywał w celi, o swojej przyszłości dowie się podczas rozprawy sądowej, na którą oczekuje w gliwickim areszcie śledczym, grozi mu kara wieloletniego więzienia.

Policja przypomina, że każdy, kto czuje się zagrożony, ma prawo powiadomić policję, a ona ma obowiązek pomóc!

- Jedynie policjanci i prokuratorzy posiadają odpowiednie narzędzia, aby powstrzymać sprawcę przed dalszym znęcaniem się nad bliskimi – podkreślają mundurowi. - Gdy funkcjonariusze zauważą, że agresor stanowi zagrożenie dla otoczenia, zobowiązani są do jego zatrzymania na 48 godzin. Jeżeli zaś zachodzi obawa, że może on ponownie popełnić przestępstwo, np. chcąc się „zemścić”, policjanci mogą również złożyć do prokuratury wniosek o wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania. W niektórych sytuacjach, jak dowodzi opisany przypadek, policjanci i prokuratorzy wnoszą o natychmiastową izolację oprawcy od ofiar - wówczas oprawca oczekuje na rozprawę sądową i wyrok przebywając w areszcie śledczym.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

REKLAMA