REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowoczesny biurowiec w miejscu dawnej szkoły

Miasto

Mieszczący się przy ul. Toszeckiej budynek dawnego Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zyska nowe życie. Gliwiccy projektanci z MFA Studio zamierzają zaadaptować go na biurowiec. Przy szkole, w miejscu sali gimnastycznej, dobudowany zostanie nowy obiekt, przeznaczony na działalność usługową. Ma on komponować się z obecnym, starym i bardzo ciekawym architektonicznie budynkiem.

Zgodnie z projektem, stara szkoła zamieni się w nowoczesny biurowiec, z windami i parkingiem podziemnym. Architekci podkreślają, że cenią obecny wygląd budynku i jego wnętrz i dlatego zakładają, że nowy obiekt nie będzie z nim konkurował. Zachowane zostaną również niektóre elementy wnętrz charakterystyczne dla starej szkoły, w tym łukowe sklepienia czy cegła.

Przebudowa zostanie podzielona na dwa etapy. Jako pierwszy, zmodernizowany zostanie budynek szkoły. Salą gimnastyczną architekci zajmą się w drugim etapie. Podobnie jak biurowiec, ta część inwestycji będzie miała 6 kondygnacji.

W ramach przebudowy odnowiony zostanie również wewnętrzny dziedziniec. Architekci planują także wydzielenie zielonego, otwartego skweru.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

REKLAMA