REKLAMA

„Romeo i Julia” kończy sezon w Teatrze Miejskim

Kultura

Olbrzymie przedsięwzięcie realizacyjne. Ponad dwudziestu aktorów zaangażowanych w produkcji. Sceny walki i miłosne wyznania. „Romeo i Julia” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego – 15. PREMIERA Teatru Miejskiego w Gliwicach na afiszu od 18 maja 2018 roku. Kolejne prezentacje: 19, 20 26, 27 maja na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55-57.

REKLAMA

Zapytany, na początku prób, o to, po co robić kolejny raz tak znany tytuł, Krzysztof Rekowski odpowiedział bez wahania: Żeby poczuć obrzydliwość nienawiści.

Realizowany w Teatrze Miejskim w Gliwicach spektakl to niepokojąca opowieść o uczuciu pojawiającym się w pełnym nienawiści i konfliktów świecie, w którym łatwo jest stracić kontrolę nad wydarzeniami. Dwoje młodych kochanków, dwa skłócone rody i tragedia, która zbliża się nieuchronnie wśród najpiękniejszych wyznań miłości.

„Romeo i Julia” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego to olbrzymie przedsięwzięcie realizacyjne. Pierwsza tak wielka produkcja Teatru Miejskiego w Gliwicach. W spektaklu grają wszyscy członkowie stałego zespołu artystycznego, a także zaproszeni do współpracy: Igor Kujawski, aktor związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Beata Wnęk-Malec, aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Na scenie zobaczycie także studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie oraz Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. W rolach najbardziej znanej pary kochanków wystąpią Karolina Burek i Mariusz Galilejczyk.

Krzysztof Rekowski reżyserował m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Horzycy w Toruniu, Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest laureatem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku - nagroda za najlepszą polską inscenizację szekspirowską w sezonie 2005/06 („Romeo i Julia” z Teatru Norwida w Jeleniej Górze).  

To drugie spotkanie reżysera z gliwickim zespołem artystycznym. Owocem pierwszego jest spektakl „Psie serce” wg opowiadania Michała Bułhakowa. Z niepokojącą kreacją Mariusza Galilejczyka jako Szarika/ Szarikowa, psa który zyskał szansę na ludzkie życie. „Psie serce” do zobaczenia na początku czerwca.

Premiera 18 maja 2018 r.
przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Krzysztof Rekowski
scenografia i kostiumy: Katarzyna Paciorek
ruch sceniczny: Filip Szatarski
koordynator walk, inspicjent: Marek Migdał
projekcje video: Emilia Sadowska
muzyka: Sławomir Kupczak
produkcja: Patrycja Wróbel

obsada: Karolina Burek (Julia Capuleti), Alina Czyżewska (Pani Montecchi), Mariusz Galilejczyk (Romeo Montecchi), Łukasz Kabus (Merkucjo), Karol Kadłubiec (Benvolio), Grzegorz Kliś (Montecchi), Łukasz Kucharzewski (Ojciec Laurenty), Igor Kujawski (Capuleti), Aleksandra Maj (Marta), Maciej Piasny (Tybalt), Michał Wolny (Parys), Beata Wnęk-Malec (Pani Capuleti), Kamil Baryła (Abraham, Dowódca Straży), Kamil Joński (Baltazar, Strażnik), Jakub Kruczek (Samson, Piotr), Andrzej Michalski (Grzegorz, Aptekarz)

chór: Izabela Baran, Alina Czyżewska, Dominika Majewska

a także: Jakub Kruczek (Samson, Piotr), Kamil Baryła (Abraham, Dowódca Straży), Andrzej Michalski (Grzegorz, Aptekarz), Kamil Joński (Baltazar, Strażnik)

ze specjalnym udziałem Jerzego Treli jako Księcia Escalusa (obecny na projekcjach)

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA