REKLAMA

Przy Parku Chrobrego powstanie pumptrack

Miasto

MZUK ogłosił właśnie przetarg na projekt i realizację nowego, atrakcyjnego dla miłośników dwóch kółek miejsca. W sąsiedztwie Parku Chrobrego i Hali Gliwice, na zapleczu lodowiska „Tafla” przy ul. Akademickiej 29 w Gliwicach ma zostać wybudowany tor rowerowy typu pumptrack.

REKLAMA

Pumptrack to niewielki tor do jazdy rowerem, zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Ten w Gliwicach zbudowany będzie z asfaltu (to najczęstszy rodzaj nawierzchni w takich urządzeniach), a na jego skarpach zasiana zostanie trawa. Serie muld wraz z bandami tworzą zamkniętą pętlę, po której jazda może odbywać się w obu kierunkach.

Zgodnie z wytycznymi, w projekcie ma zostać wykorzystane ukształtowanie terenu. Parametry toru powinny pozwolić na rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania, powinny umożliwiać naukę podstawowych umiejętności rowerowych (skręcanie w obie strony bez konieczności zmiany kierunku jazdy), ze wszystkimi niezbędnymi elementami do funkcjonowania toru.

Z toru skorzystać będzie można bez względu na wiek. Powinien posiadać cechy rekreacyjnego toru rowerowego, z przeznaczeniem dla osób początkujących i jednocześnie parametry toru sportowego.

Obok toru znajdą się elementy małej architektury, w tym dwie ławki, tablica z regulaminem, oraz stojak na rowery.

Zdjęcie: Internet

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA