REKLAMA

W stronę czystej energii - I Targi Energetyczne Powiatu Gliwickiego

Powiat

Wszystkiego o tym, jak obniżyć koszty ogrzewania w swoim domu, równocześnie nie zanieczyszczając powietrza, można się będzie dowiedzieć na I Targach Energetycznych Powiatu Gliwickiego. Targowej wystawie i wykładom towarzyszyć będą darmowe badania zdrowotne i spora dawka dobrej muzyki.

REKLAMA

Trzeba ograniczyć niską emisję – taka idea przyświeca organizatorom I Targów Energetycznych Powiatu Gliwickiego, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia w Knurowie. Tego dnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) zapoznać się będzie można z szeroką ofertą wystawców branżowych, prezentujących m.in. piece grzewcze, kotły, pompy ciepła, paliwa ekologiczne, fotowoltaikę itp. Swe stoiska będą mieć także Miasto Knurów, Gmina Gierałtowiec i Gmina Pilchowice. Ich prezentacjom towarzyszyć będzie panel edukacyjny, podczas którego prelegenci opowiedzą o walce ze smogiem, ochronie środowiska i zaprezentują zagadnienia z zakresu ogrzewania.

- Wysłuchać będzie można m.in. fachowców z Politechniki Śląskiej, Polskiego Alarmu Smogowego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Klastra Energii Powiatu Gliwickiego – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – To rzadka okazja, by otrzymać tak dużą porcję wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza.

Z kolei na stoisku Szpitala w Knurowie wykonywane będą bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia oraz spirometria – wiadomo przecież, że zanieczyszczenie powietrza ma ogromny wpływ na stan zdrowia, warto więc go skontrolować.

Oprawę muzyczną targów zapewnią lokalne zespoły, co gwarantuje połączenie pożytecznego z przyjemnym – wystąpią The Last Room, Rustcage i Mjusiq, a koncerty dadzą także Orkiestra Dęta KWK „Knurów” oraz Agata Żyła i Jacks Band Quartet. Wstęp na całą imprezę jest wolny.

Targi organizuje Powiat Gliwicki. Patronatem objął je Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA