REKLAMA

REKLAMA

Duży małemu i wszyscy razem - finał akcji charytatywnej. Tym razem dzieci pomogą Szymkowi z zespołem Downa

Rozrywka

To już 12. Edycja wydarzenia, które uczy dzieci pomagania kolegom, którzy tej pomocy potrzebują. Dzięki takim inicjatywom, rośnie pokolenie empatyczne, wrażliwe na krzywdę innych i potrafiące mądrze nieść pomoc. Tym razem otrzyma ją Szymek Szewczyk, zaledwie roczny malec, którego natura wyposażyła w dodatkowy chromosom, skutkujący Zespołem Downa.

REKLAMA

Finał akcji „Duży małemu i wszyscy razem”, będący częścią projektu „Dreams&Teams”, odbędzie się 11 kwietnia na hali sportowej w Gliwicach-Sośnicy, przy ul. Sikorskiego 132.

- W Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach festiwal Dreams & Teams pod hasłem „Duży małemu i wszyscy razem” organizowany jest już po raz dwunasty – podkreśla Aleksandra Korzec, lider akcji ds.mediów. -  W trakcie tych 11 lat choć w niewielkim stopniu mogliśmy pomóc dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Rok temu impreza dedykowana była chorej na mózgowe porażenie dziecięce Julce, padł wtedy historyczny wynik ZEBRALIŚMY 12 300,53 ZŁ Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się tego dokonać – dodaje.

Szymon, który stał się bohaterem tegorocznej akcji, jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. kardiologia, audiologa, psychologa, okulisty i rehabilitantów. W szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym uczęszcza na ćwiczenia metodą NDT-bobath, jednakże w jego przypadku potrzebna jest też rehabilitacja metoda Vojty. Jedna wizyta wiąże się z kosztem 70-120 zł. Chłopiec potrzebuję trzech takich wizyt w ciągu tygodnia - co daje ok. 300 zł tygodniowo (w zależności od rehabilitanta), a zatem mniej więcej 1200 zł miesięcznie.

- Wspólnymi siłami chcielibyśmy chodź trochę odciążyć rodziców chłopca – mówi Aleksandra. I dodaje, że przygotowania do finału akcji trwają już od kilku miesięcy. Uczniowie na bieżąco organizują zbiórki i szukają sponsorów.

- W dniu akcji odbędą się również konkurencje sportowe dla dzieci, występy artystyczne oraz licytacje, a to wszystko po to, by w jak największym stopniu móc pomóc Szymonkowi i zachęcić naszą społeczność do pomocy, bo przecież „Duży małemu i wszyscy razem”, wtedy możemy więcej! – wieńczy opowieść nasza rozmówczyni.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA