REKLAMA

Zasmakuj w tym wydarzeniu. Wyruszamy w Kulturalne Podróże Kulinarne

Kultura

W sobotę, 7 kwietnia nastąpi pierwsza odsłona cyklicznego wydarzenia, pełnego egzotycznych smaków i podróżniczych opowieści. W ramach Kulturalnych Podróży Kulinarnych odbędą się prelekcje i warsztaty kulinarne, udział w których dofinansowany jest przez Miasto Gliwice.

REKLAMA

Organizatorami cyklu kulinarnych podróży są Fundacja Na Zielonym, Studenckie Koło Przewodników Górskich Harnasie i Społeczna Kuchnia na Zielonym. W jego ramach, raz w miesiącu, aż do listopada 2018 r. zasmakujemy w Istrii, Kirgistanie, Malezji, Meksyku, Tajlandii, Maroku i Japonii.

- Przyrządzimy makaron z truflami, kirgiskie manti, kuskus z warzywami, tacos i guacamole, wegetariańskie Pad Thai, malezyjskie curry, zupę miso, temaki sushi i inne pyszności – zapowiadają organizatorzy.

 

Projekt otwiera Istria, która już 7. kwietnia zaprasza nas niezwykłym smakiem i aromatem luksusowych trufli oraz bogactwem historii i zabytków.

Spotkanie poprowadzi Dawid Wacławczyk - podróżnik i działacz społeczny – przewodnik górski SKPG Harnasie, pilot wycieczek, właściciel biura turystycznego Orinoko, prezes Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto, założyciel Stowarzyszenia Artystów i Podróżników Grupa Rosynant, organizator wielu imprez i przedsięwzięć z pogranicza sztuki, kultury, podróży i życia społecznego.

 

- O godz. 16.00 rozpocznie się otwarte dla wszystkich chętnych slajdowisko, po którym zapraszamy do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat podróżowania i poznawania tajników nieznanych kuchni. O godz. 18.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne, podczas których przygotujemy makaron z truflami oraz spotkamy się przy wspólnym stole – wyliczają organizatorzy.

Uczestnicy obu części mają szansę wygrania atrakcyjnych upominków podróżniczo - kulinarnych, ufundowanych przez zaprzyjaźnionych z Fundacją przedsiębiorców!

 

Społeczna Kuchnia na Zielonym

Adres: ul. Zubrzyckiego 18 (I piętro pawilonu, róg nad bankiem)

44-100 Gliwice

Data: 07.04.2018

Część pierwsza godz. 16.00-17.30.

Warsztaty kulinarne godz. 18.00 - 19.30.

Slajdowisko - wstęp wolny!

Na warsztaty kulinarne obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie http://nazielonym.pl/kulturalne-podroze-kulinarne/

Koszt warsztatów - 20 zł.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Partnerzy projektu - Studenckie Koło Przewodników Górskich Harnasie, Gliwicka Kooperatywa Spożywcza Tomata, Oddział Uczelniany PTTK Gliwice, Studencka Baza Namiotowa Przysłop Potócki

Tuba Gliwic jest patronem medialnym wydarzenia.

Harmonogram kolejnych spotkań w ramach Kulturalnych Podróży Kulinarnych znaleźć można na plakacie oraz na stronie: HARMONOGRAM

 

 


 

Załączniki



Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA