REKLAMA

Z bezdomności pomógł mu wyjść policjant. Teraz doświadcza ludzkiej życzliwości. Paczka przyszła nawet ze Szwajcarii

Na Sygnale

Wzruszająca historia mężczyzny, który chciał wyjść z bezdomności i któremu pomógł w tym m.in. gliwicki policjant, ma ciąg dalszy. Po tym, jak policjanci opowiedzieli o historii pana Ryszarda z Gliwic, rozdzwoniły się telefonu z ofertami pomocy. Co więcej, na adres gliwickiego komisariatu przysłano paczkę ze Szwajcarii.

REKLAMA

Pan Ryszard przez wiele lat nie miał domu, mieszkał w ziemiance. Należał do tej kategorii osób bezdomnych, która żyje sobie na krawędzi społeczeństwa nie wadząc nikomu.  Od czasu do czasu zaglądał do niego dzielnicowy, aspirant sztabowy, Michał Suchecki sprawdzając, czy pan Ryszard nie potrzebuje czegoś. Okazało się, że pewnego dnia potrzebował pomocy. W znalezieniu prawdziwego domu.

Mężczyzna zdecydował się zmienić swoje życie po tym, jak otrzymał niewielką emeryturę z ZUS. Problemem dla od lat bezdomnego człowieka było jednak znalezienie lokum. Jak można się domyśleć, trudno właścicielowi mieszkania zdecydować się na jego wynajem komuś, kto ma za sobą tak trudną historię. Dzielnicowy zatem nie tylko pomógł znaleźć panu Ryszardowi mieszkanie, ale również poręczył za niego, własnym słowem udzielając gwarancji.

W znalezieniu mieszkania niebagatelną rolę odegrała również Jolanta Konieczna, pracująca w dziale administracji budynków należących do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która przejęła się losem bezdomnego mężczyzny i bardzo zaangażowała się w to wyzwanie. Ostatecznie pan Ryszard zamieszkał w niewielkiej kawalerce, którą pomogli odświeżyć i wyposażyć policjanci z V komisariatu. Dzięki temu 65-letni pan Ryszard przeniósł się z ziemianki do prawdziwego mieszania.
- Po licznych publikacjach medialnych w komisariacie rozdzwoniły się telefony z prośbą o podanie kontaktu do pana Ryszarda, wiele osób oferowało wsparcie – piszą policjanci. - Nawet teraz, po upływie kilkunastu tygodni, ludzie wciąż pamiętają o człowieku, który wyszedł z bezdomności.
Paczkę, która przysłana została ze Szwajcarii dzielnicowy przekazał już adresatowi, który nie był w stanie ukryć wzruszenia.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA