REKLAMA

W niektóre środy Kolejami Śląskimi za darmo

Miasto

W dniach, kiedy nad naszymi miastami zwisały ciężkie chmury smogu, Koleje Śląskie zapraszały do skorzystania z bezpłatnych przejazdów. Teraz rozszerzają akcję, która ma być zarówno elementem dbałości o środowisko, jak i promocji samego przewoźnika. Od jutra w każdą trzecią środę miesiąca kierowca sam lub w towarzystwie jednej osoby będzie mógł pojechać kolejami śląskimi za darmo.

REKLAMA

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu w ramach „Zielonej Środy” wystarczy podczas kontroli zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

- Chcemy pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, tylko myślimy o ekologii przez cały rok. Stąd też staramy się, by rok 2018 przebiegał w Kolejach Śląskich pod znakiem eko. Trudno o lepszy moment na tego typu kampanię, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym roku to Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24 - tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. - Transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy, o czym świadczą tzw. ślady CO2 generowane przez pojedynczego pasażera w różnych środkach transportu. Chcemy to podkreślać nie tylko z myślą o ochronie środowiska, ale także by zachęcić ludzi do korzystania z transportu publicznego, zwłaszcza kolejowego i tym samym odkorkowania miast – dodaje Dinges.

Drugą inicjatywą w ramach Eko Roku w Kolejach Śląskich są bezpłatne przejazdy dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, ale również promować kolej wśród najmłodszych. Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli, która przypadła 11 marca, skorzystało ponad 4,4 tys. osób.

fot. Witold Trólka

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA