REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ociepl wnętrze kominkiem gazowym

Kącik Prasowy

Kominek gazowy – stylowy, ekologiczny (co jest niezmiernie ważne w kontekście walki ze smogiem), łatwy w montażu i obsłudze. Jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków, zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Galeria zdjęć


Piękny i ekologiczny

Kominki gazowe są znacznie bardziej przyjazne środowisku, niż tradycyjne. Podczas spalania powstaje w nich o wiele mniej szkodliwych substancji. W palenisku nie pozostaje popiół, nie są produkowane pyły, które osiadają na szybach. Nie ma również zagrożenia pożaru sadzy w kominie.

Jak podkreślają fachowcy z gliwickiej firmy Magia Ognia, kominki gazowe łączą w sobie najlepsze cechy tradycyjnych palenisk wzbogacone o możliwości funkcyjne, jak i wizualne.  Są to eleganckie i nowoczesne rozwiązania dla osób, którym zależy na komforcie użytkowania. Niewątpliwą zaletą urządzeń gazowych jest ich minimalny poziom serwisu i obsługi.

Łatwy w montażu

Niezaprzeczalnym walorem tego typu urządzenia gazowego jest brak konieczności podłączenia go do murowanego komina. Kominek może być podłączony do tzw. przewodu powietrzno-spalinowego, który wyprowadza dym poza budynek, jednocześnie zasysając  świeże powietrze potrzebne do spalania do tzw. komory spalania. Należy jednak pamiętać, że sposób instalacji zależeć będzie od tego, czy kominek będzie wykorzystywał gaz ziemny z sieci przesyłowej, czy gaz LPG z butli. W pierwszym przypadku użytkownik musi uzyskać pozwolenie na wykonanie instalacji i musi mieć jej projekt. Nie jest to wymagane  w przypadku kominków zasilanych gazem LPG z butli. W obu przypadkach instalację należy jednak zlecić posiadającemu uprawnienia instalatorowi.

Bezpieczny

- pod warunkiem, że posiada on certyfikat CE, który jest gwarancją tego, że urządzenie spełnia bardzo wyśrubowane warunki eksploatacji. Należy również pamiętać, żeby stosować kominek zgodnie z jego przeznaczeniem, a także by zapewnić sprawną wentylację w pomieszczeniu, w którym będzie zamontowany. Przynajmniej raz w roku niezbędne jest serwisowanie urządzenia.

Dla bezpieczeństwa użytkowników, w kominkach gazowych instaluje się specjalne zabezpieczenia. Są to czujnik ciągu, uniemożliwiający cofanie się spalin, a także zawory odcinające dopływ gazu w razie zaniku płomienia.

Wygoda i skuteczność

Nie trzeba używać zapałek, by wzniecić ogień – wystarczy użyć pilota, którym regulujemy również wielkość płomienia.  Kominki gazowe można także zaprogramować na czas automatycznego włączenia i wyłączenia.

Co ważne dla użytkowników, kominki gazowe produkują podobną ilość ciepła, jak tradycyjne. Jednak w przeciwieństwie do nich, pozwalają utrzymać temperaturę powietrza w pomieszczeniu na stałym poziomie.

Fachową pomoc w doborze kominka uzyskać można w gliwickiej firmie Magia Ognia.

Magia Ognia
ul. Daszyńskiego 153
(tuż obok dawnej pętli tramwajowej)
44 -100 Gliwice

mob: 728 816 158 
biuro@magiaognia.com
www.MagiaOgnia.com

Godziny otwarcia:
pn-pt: 10 - 18
Wybrane soboty, po wcześniejszym umówieniu
tel.: 728 816 158
       32 431 64 14

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

REKLAMA