REKLAMA

Jak powinny wyglądać Gliwice i Śląsk? Projekty studentów w Stacji Artystyczny Rynek

Kultura

Stacja Artystyczna Rynek oraz Politechnika Śląska zapraszają na wystawę, na której będzie można obejrzeć projekty studenckie dotyczące Gliwic oraz całego regionu metropolitalnego Śląsko-Zagłębiowskiego. Jest to wystawa wybranych prac studenckich i opracowań studialno-naukowych wykonanych w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Wernisaż odbędzie się 22.03. o godz. 18.00. Ekspozycję oglądać można do 3.04.2018 (zwiedzanie od pon. do pt. od 13.00 do 19.00).

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentowane na wystawie studia, koncepcje, idee są wynikiem pracy studentów pod kierunkiem pracowników Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Mieszkamy i pracujemy tutaj, w Śląsko-Zagłębiowskim regionie metropolitalnym i ważne dla niego zagadnienia chcemy uwzględniać w naszych działaniach. Wiele gmin, instytucji, przedsiębiorstw zwraca się do nas z propozycją współpracy w rozwiązywaniu trudnych problemów urbanistycznych i planistycznych. Podejmujemy je zapraszając do współpracy studentów. Praktyczne podejście do dydaktyki realizowane w formule PBL (Problem / Project Based Learning) pozwala lepiej przygotować przyszłych architektów – urbanistów do pracy zawodowej.

Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

zajmuje się teoretycznymi podstawami kształtowania współczesnego miasta z uwzględnieniem takich głównych konceptów jak miasto inteligentne, miasto zwarte, zrównoważona urbanistyka, sprawiedliwa przestrzeń. Istotne pola prac studialnych i koncepcyjnych to rewitalizacja urbanistyczna, waloryzacja i kształtowanie struktur osadniczych i krajobrazu, planowanie przestrzenne miejscowe i regionalne.

Skład osobowy:

Krzysztof Gasidło, Zbigniew Kamiński, Barbara Stankiewicz, Alina Pancewicz, Michał Stangel, Szymon Opania, Krzysztof Kafka, Katarzyna Mazur-Belzyt, Elżbieta Błeszyńska, Agata Twardoch, Marek Janik, Zbigniew Sąsiadek, Tomasz Bradecki, Marek Rawecki  Jerzy Pocisk-Dobrowolski.

Organizatorami wystawy są: Stacja Artystyczna Rynek oraz Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

ZałącznikiAdmin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA