REKLAMA

Dzieci z Bullerbyn Teatru Miejskiego nominowane do Złotej Maski

Kultura

Teatr Miejski w Gliwicach został nominowany do nagrody Złotej Maski w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW, za „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

REKLAMA

 „Jesteśmy wdzięczni za nominację do nagrody Złotej Maski dla spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW. To pierwsze wyróżnienie przyznane Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach przez środowisko teatralne, nam najbliższe. Z tego względu traktuję je jako życzliwe poparcie dla podejmowanych przez nas działań i dokonanych wyborów w roku inaugurującym istnienie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Spektakle dla młodych widzów, są mi szczególnie bliskie, tworzą odrębny, stały nurt programowy naszego planu produkcji i repertuaru. Z myślą o nim w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie zostały otwarte, zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dwie nowe i świetnie wyposażone sceny: Mała – przeznaczona głównie na prezentowanie naszych własnych produkcji teatralnych dla dzieci i Scena Mikro, w której prowadzona jest edukacja teatralna” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” miał premierę 25 listopada 2017 roku, na Małej Scenie. Opowieść o przygodach sympatycznych przyjaciół z wioski Bullerbyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem  młodszych i starszych widzów. To nasz ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu.

Zaklętą w scenografii przestrzeń scenicznej zabawy zaprojektowała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka. W spektaklu występują młodzi aktorzy: Magdalena Zabel (LISA), Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE).

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA