REKLAMA

Będziemy z pełną determinacją bronić szpitala

Miasto

- zapowiada prezydent Zygmunt Frankiewicz. Deklaracja to ważna, bo nad szpitalem na Radiowej zawisły już nie czarne, a gradowe chmury.

REKLAMA

- Wczoraj zorganizowaliśmy w urzędzie spotkanie poświęcone dramatycznej sytuacji w jakiej znalazł się szpital przy ul. Radiowej. Dzisiaj ustalono, że w przyszłym tygodniu spotkamy się w tej sprawie z przedstawicielami Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – wyjaśnia na swoim fanpage’u prezydent Zygmunt Frankiewicz. - Szpital prowadzi prywatna spółka, jego działalność powinno finansować państwo. Jest to jednak placówka niezwykle ważna dla bezpieczeństwa zdrowotnego Gliwic, dlatego będziemy z pełną determinacją bronić jej istnienia – dodaje.

Szpital na Radiowej stanął w obliczu groźby likwidacji. Ostatniego dnia marca skończą się dwie umowy placówki z Funduszem, a ten nie ogłosił nowych konkursów. Brak jest przedłużenia umowy na funkcjonowanie kluczowego dla szpitala oddziału wewnętrznego. Jeśli nie będzie działać interna, kontrakty na oddział udarowy i neurologiczny nie „pociągną” funkcjonowania szpitala.

A są to bardzo istotne, bo jedyne w powiecie oddziały leczące te schorzenia. Co więcej, pod względem ilości leczonych pacjentów z udarem czy chorobami neurologicznymi, szpital ten znajduje się w śląskiej czołówce. Niestety, bez interny, która ma gwarancję finansowania zaledwie do końca marca, szpital zostanie postawiony w niezwykle trudnej sytuacji.

Kłopoty finansowe szpitala wynikają przede wszystkim z faktu, że został on poza tzw. siecią szpitali, która ma gwarancję finansowania. Wszystko zależy zatem od dobrej woli i możliwości finansowych NFZ. Pomóc w negocjacjach mają gliwiccy parlamentarzyści i samorząd.

 

 

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA