REKLAMA

REKLAMA

Forum opanowała Epoka Lodowcowa

Rozrywka

Na bardzo ciekawą interaktywną wystawę edukacyjną zaprasza CH FORUM. Do 17 marca na zwiedzających czeka „Epoka lodowcowa”, która przeniesie ich do mroźnej Arktyki.

REKLAMA

Jak informuje Marek Thorz z CH FORUM, wystawę można zwiedzać indywidualnie lub w grupach szkolnych (w dni powszednie). Tym drugim dedykowany jest dodatkowo cykl wykładów „Ulotny suchy lód”, które poprowadzą popularyzatorzy nauki. Pula miejsc na nie jest praktycznie wyczerpana.

Wystawę zwiedzać można również indywidualnie, rezerwując sobie ok. pół godziny na tę zimową opowieść. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Warto również dodać, że ekspozycja została udostępniona bezpłatnie.

- Zapraszamy na poszczególne stanowiska tematyczne, gdzie można przekonać się, jak wygląda życie na Arktyce. Dzieci znajdą tu odpowiedzi na wiele intrygujących pytań: co to jest zorza polarna?; jak zbudować igloo?; z czego składa się eskimoski strój?; w co bawią się eskimoskie dzieci czy też jakie zwierzęta można spotkać w tej mroźnej krainie? – wylicza Marek Thorz.

Na początku wyprawy dzieci zostaną ubrane w eskimoskie stroje, a wszyscy chętni uczestnicy będą mogli
podejść do odpowiednio przygotowanego stanowiska, gdzie zostaną dodatkowo ucharakteryzowani. Na wystawie będzie można zobaczyć:

  • igloo z efektem zorzy polarnej,
  • igloo z lodowymi skamienielinami,
  • magiczny przerębel,
  • ścianę edukacyjną z fotografiami z dalekich podróży,
  • ogromną lodową rzeźbę,
  • ogromnego niedźwiedzia polarnego,
  • arktyczne pingwiny.

A wszystko to w tematycznie udekorowanej scenerii, pełnej imitacji skór niedźwiedzi polarnych, śnieżnych choinek czy kolorowych świateł stwarzających efekt zorzy polarnej. Ponadto każdy młody uczestnik będzie mógł przy właściwym stanowisku zbudować/udekorować igloo, a także stworzyć swoje własne eskimoskie arcydzieło, które zabierze ze sobą. Dzieci będą miały również okazję do zrobienia sobie
pamiątkowego zdjęcia na specjalnie stworzonym lodowym tronie.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA