REKLAMA

Medusagroup wyróżniona prestiżową nagrodą

Kącik Prasowy

Medusagroup - do niedawna gliwickie biuro architektoniczne, dziś z siedzibą w Bytomiu i Warszawie, otrzymało prestiżową nagrodę Property Design Awards 2018 za projekt prywatnego liceum na warszawskim Wilanowie. Budynek zwyciężył w kategorii Design – wnętrza: Obiekty Publiczne. Wilanowskie liceum to jedna z najbardziej inspirujących architektonicznie szkół w Polsce. Jej inwestorem jest Tacit Investment – prekursor na rynku nieruchomości premium.

REKLAMA

Prestiżową nagrodę odebrali przedstawiciele pracowni architektonicznej Medusagroup oraz Tacit Investment podczas uroczystej gali w trakcie 4 Design Days w Katowicach.

- Szkoła przyciągać ma ciekawych i ambitnych ludzi, którzy chcieliby rozwijać się w różnych kierunkach. Inwestor zaś sprzyjał temu, aby wszystko, co dzieje się wokół nauki, nie przypominało typowych rozwiązań – dlatego nie ma typowych ławek, wszyscy pracują w systemie stołów owalnych, a nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego. Sięgnęliśmy po proste materiały, które prowadzą między sobą dialog. Ale szukaliśmy też materiałów, które przypisane są do młodzieży. Chcieliśmy stworzyć miejsce niejednoznaczne, wielofunkcyjne i inspirujące – mówi Przemo Łukasik z Medusagroup.

Inwestorem szkoły jest Tacit Investment, inwestor apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie, czy powstającego we Wrocławiu pięciogwiazdkowego hotelu The Bridge.

- Projekty, w które się angażujemy cechuje niebanalna architektura, niepowtarzalny styl i najwyższa jakość. Szkoła w Wilanowie, to kolejny projekt po powstającym we Wrocławiu pięciogwiazdkowym hotelu The Bridge, czy wielokrotnie nagradzanym apartamentowcu Cosmopolitan w Warszawie. Nasze projekty tworzą przyjazną przestrzeń i budzą pozytywne emocje – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.

To kolejna nagroda dla liceum Akademeia High School. Poprzednio projekt doceniono za niebanalną architekturę, estetykę i nowatorskie podejście w konkursie Green Building Awards.

Prywatne liceum w Miasteczku Wilanów jest oryginalne pod wieloma względami. Budynek tworzy nową kategorię w swojej klasie i stanowi przykład harmonijnego łączenia wymogów otoczenia, uwarunkowań technicznych, architektury i szczególnej misji edukacyjnej. Oferta edukacyjna operatora – niepublicznego liceum Akademeia High School – to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych. Niepubliczne liceum operatora działające dotychczas przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, przeniosło się do nowego budynku w Wilanowie na początku września.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA