REKLAMA

Resocjalizacja w rytmie rapu

Kącik Prasowy

50 skazanych z Zakładu Karnego w Zabrzu wzięło udział w koncercie ormiańskiego rapera Arciego,
czyli Artaszesa Barojana. Jego utwory niosą pozytywne przesłanie, skłaniają do refleksji i zachęcają do zerwania z nałogami oraz poszukiwania wsparcia w wierze chrześcijańskiej.

REKLAMA

MUZYCZNY PRZEKAZ

W sobotnie przedpołudnie sala widzeń, miejsce gdzie skazani spotykają się z rodzinami i osobami bliskimi, na czas dwugodzinnego koncertu przeistoczyła się w salę koncertową. Arci w rytmie hip hopu przyprawionego szczyptą rasowego reggae i dancehall'u, dzielił się z publicznością swoimi ciężkimi, wręcz skrajnymi doświadczeniami związanymi z nadużywaniem alkoholu i środków odurzających. Jego utwory opowiadały także o nadziei, miłości oraz o tym, że z pomocą Boga i innych ludzi można "stanąć na nogi" i wyprostować drogi swojego życia. Arci zagrał nie tylko koncert, ale także dał świadectwo, że na zmianę swojego życia na lepsze nigdy nie jest za późno.

– Moją największą inspiracją w życiu i muzyce jest osoba Jezusa Chrystusa. Dzięki nawróceniu moje życie odmieniło się. Przestałem nadużywać alkoholu, stosować środki odurzające i założyłem wspaniałą rodzinę. Od kilkunastu lat muzykuję i dzielę się moimi doświadczeniami. Chociaż w Polsce czuję się jak w domu to staram się nie zapominać o swoich korzeniach i mam na co dzień kontakt z rodziną. To dla Ormian jest bardzo ważne” – podkreślał Arci w rozmowie ze skazanymi z Zakładu Karnego w Zabrzu.

PO DRUGIEJ STRONIE MURU TO NIE TYLKO KONCER, ALE COŚ WIĘCEJ...

Taki koncert w zakładzie karnym to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim resocjalizacja, kontakt z kulturą, a także namiastka normalnego życia. Skazani aktywnie brali udział w koncercie, żywo reagowali na przekazywane treści. Były także owacje na stojąco, a po koncercie rozmowa i liczne pytania do artysty, a także dzielenie się swoimi doświadczeniami. Jest to dowód na to, że występ Arciego wywarł na osadzonych duże wrażenie i skłonił ich do refleksji nad swoim życiem – powiedziała ppor. Katarzyna Jabłońska, Rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

ARTASZES BAROJAN ZNANY JAKO ARCI, urodził się w Armenii. Ponad 20 lat temu wraz z rodziną przyjechał do Polski, gdyż w jego kraju panowała wojna. Nagrał kilka płyt- ,”Ratuj swoją duszę” (2007), „Porzucam Babilon” (2009), „Mam powód” (2014). Ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce ale i za granicą. Wystapił na Slot Art Festival jako suport światowej sławy
zespołu Christafari oraz na scenie koncertowej na Fesivalu Song od Songs. Prowadzi także zajęcia profilaktyczne w szkołach. Współpracuje z terapeutami, pedagogami i wychowawcami. Dzięki trudnym
doświadczeniom życiowym jego muzyka i przekaz, który niesie jest niezwykle autentyczny.

Tekst : ppor. Katarzyna Jabłońska, Rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA