REKLAMA

Ta przebudowa skrzyżowania jest konieczna! Kolejny wypadek na Kozielskiej

Na Sygnale

Wczoraj pisaliśmy o rozpoczynającej się w poniedziałek modernizacji skrzyżowania Kozielskiej z Wyczółkowskiego. Kolejny wypadek, który miał miejsce w środę, potwierdza konieczność dokonania zmian w tym miejscu.  

REKLAMA

- Jak wstępnie ustalono, 57-letni kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Matiz, mieszkaniec powiatu gliwickiego, jadąc ulicą Wyczółkowskiego w kierunku Kozłowa, na skrzyżowaniu z Kozielską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym motorowerem 54-letnim mieszkańcem powiatu. Motorowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała, został przetransportowany do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy – relacjonują policjanci.

Policjanci potwierdzają, że dotychczas, mimo prawidłowego oznakowania, generowało wiele wypadków i niezliczoną ilość sytuacji kolizyjnych, w których prawidłowo jadący kierowcy często mogli mówić o dużym szczęściu.

Kolizje najczęściej spowodowane były przeoczeniem znaku stop przez kierowców jadących od strony Kozłowa lub od ul. Wyczółkowskiego. Niestety, to świadczy o tym, że wielu kierujących nie patrzy na znaki. Policjanci apelują, by w rejonie skrzyżowań, szczególnie długich i prostych ulic, przestrzegać zasad ograniczonego zaufania i zwalniać.

­– Miejmy nadzieję, że opisany wypadek będzie ostatnim w tym miejscu – mówią policjanci. – Dzięki przebudowie przedmiotowego skrzyżowania na to o ruchu okrężnym spodziewamy się rozładowania potencjału „wypadkowości”. Rondo to najbezpieczniejsza forma skrzyżowania, na której, jeśli dochodzi już do zderzenia pojazdów, zazwyczaj są to niegroźne stłuczki – oceniają mundurowi. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA