REKLAMA

Ostatnia szansa na szybką randkę z nauką na Politechnice Śląskiej!

Nauka

Szybka randka z nauką? Czemu nie! „Speed dating z naukowcem, czyli Olimpijczyk sam na sam z nauką” to najnowszy projekt realizowany na Politechnice Śląskiej, skierowany do uczniów szkół średnich. Uczestnicy mają szansę spotkać się sam na sam z naukowcem z wybranej przez siebie dziedziny nauki, poznać jego warsztat, wypytać o szczegóły i… pozwolić zarazić się naukowym bakcylem! Na randkę Można umawiać się tylko do najbliższego poniedziałku!

REKLAMA

W programie mogą wziąć udział najzdolniejsi uczniowie szkół średnich - finaliści olimpiad przedmiotowych bądź też konkursów naukowych lub artystycznych na poziomie krajowym. Każdy uczeń przystępujący do programu ma możliwość wyboru trzech spotkań z naukowcami Politechniki Śląskiej o różnej tematyce. Wystarczy, że wybierze interesujące go tematy z listy kilkudziesięciu zagadnień. A do wyboru ma tematy z przeróżnych dziedzin nauki, m.in. architektury, informatyki, mechatroniki, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, kryptografii, chemii i wielu innych.

Szybka randka z naukowcem z Politechniki Śląskiej będzie trwała 90 minut. W tym czasie uczeń będzie mógł się dowiedzieć czegoś więcej na temat badań prowadzonych przez naukowca, pozna miejsce jego pracy, a także będzie miał szansę samodzielnie wykonać doświadczenia naukowe w laboratorium. A jeśli randka się uda, spotkania mogą być kontynuowane np. w formie projektu badawczego.

Szybka randka z naukowcem może więc zakończyć się… miłością do nauki!

Do programu uczniowie szkół średnich mogą się zgłaszać do 22 stycznia.

Szczegóły na stronie: http://www.cpn.polsl.pl/index.php/speed-dating/

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA