REKLAMA

Wielka ofensywa Magic: The Gathering w Bielsku-Białej

Kącik Prasowy

Okres jesienno-zimowy to z pewnością jedna z lepszych okazji na spędzanie czasu na interesujących aktywnościach w przytulnych pomieszczeniach. Tak przynajmniej uważają pasjonaci ze Strefy Gry w Bielsku-Białej, którzy właśnie ten czas postanowili zagospodarować w sposób zgodny ze swoim profilem działalności. Regularnie zrzeszając miłośników gier planszowych, karcianych czy towarzyskich, starają się zapewnić wiele okazji do gry w najbardziej popularne pozycje, takie jak Magic: The Gathering.

REKLAMA

Pod tą nazwą kryje się znana w szerokim kręgu fanów gier, zajmująca pozycja, pozwalająca uczestnikom wcielić się w rolę czarodzieja, gdzie poprzez różnorodne zagrania, z udziałem magicznych stworzeń i przedmiotów, zawodnicy starają się pokonać przeciwnika. Niektórzy uznają Magic: The Gathering za jedną z najpopularniejszych gier karcianych w ogóle i będą mieli przy tym sporo racji. Przynajmniej jeśli chodzi o te kolekcjonerskie – jest przecież sporo klasycznych gier z użyciem kart, takich jak brydż, remik, tysiąc, będący obecnie jedną z najbardziej powszechnych karcianek poker, czy nawet makao, które mają oddaną grupę fanów już od dawna.

Interesujący jest fakt, że M:TG pośrednio wpływa także na ogólny rozwój współczesnych karcianek, przede wszystkim w wersji online. Gra przetarła szlaki innym tego typu propozycjom, zyskującym sobie coraz większą popularność. Dobrym przykładem jest strategiczne Hearthstone, które z kolei dało początek zupełnie nowemu rodzajowi pokerowej rozgrywki najbardziej znanej odmiany Texas Hold’em. To niezwykłe połączenie przyniosło nam niedawno interesujący mix typowego pokera i strategicznego zarządzania tak zwanymi kartami mocy, pozwalającymi na przeprowadzenie jakiejś akcji, czyli PowerUp od PokerStars. Same M:TG zrzesza miliony fanów w Polsce i na świecie, również w oficjalnej bazie rankingowej. Wobec tego nie dziwi fakt, że od czasu do czasu organizowane są duże turnieje dla profesjonalistów, w tym wiele prestiżowych, gdzie zdobycie głównych nagród wiąże się ze spora gratyfikacją finansową. Za wygranie mistrzostw świata na przykład, zwycięzca zgarnie 40 tysięcy dolarów.

Tak czy inaczej, dla prawdziwych miłośników gry nawet niezobowiązująca towarzyska partyjka to doskonała zabawa, która niesie ze sobą mnóstwo emocji. Poza tym, by móc rywalizować z najlepszymi na najwyższym poziomie potrzebne są naprawdę spore umiejętności, a te należy nieustannie pielęgnować i rozwijać, bo przecież trening czyni mistrza. Strefa Gry zapewnia sporą regularność w tym zakresie, oferując możliwość grania w większym gronie, w wielu różnych formatach, pozwalających na uporządkowanie procedur, które w przeciwnym wypadku mogłyby rozrosnąć się do niewyobrażanych rozmiarów, ponieważ kart dostępnych w różnego rodzaju seriach jest naprawdę sporo. Zwłaszcza początkujący gracze z pewnością nie chcieliby zaczynać od żmudnego zbierania ich wszystkich. Bieżący, zbliżający się ku końcowi tydzień po raz kolejny upływa w Bielsku-Białej pod znakiem wzmożonej interakcji miłośników gier karcianych i planszowych, takich jak Warhammer 40.000 czy właśnie Magic: The Gathering. Za nami środowe rozgrywki (22 listopada) w formatach: Commander (specjalnie pomyślany dla graczy wieloosobowych, czyli multiplayer), Frontier (stosunkowo nowa inicjatywa samych zawodników) oraz Booster Draft Iconic Masters (jedna z klasycznych odsłon). W piątek jak zwykle odbywa się cykliczna seria Friday Night Magic, a w sobotę dwa turnieje z nagrodami: jeszcze raz Commander oraz Standard Showdown.

W następnym tygodniu, ostatnim w listopadzie, znowu pogramy towarzysko w środę. Dla odmiany w grudniu czeka nas … więcej zabawy z M:TG. Z pewnością nikt nie będzie mógł narzekać na nudę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Admin Admin

Udostępnij:


MagicBielsko Białaokres jesienno-zimowyMagic: The Gatheringfani gier

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA