REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Janusz Palikot był dzisiaj w Gliwicach, by zrugać dyrekcję SP 11 za nieświeckie praktyki (za Polska Times)

Kącik Prasowy

Kandydat na prezydenta RP, Janusz Palikot, odwiedził we wtorek Gliwice. Wizyta była to jednak nietypowa, bo bez zapowiedzi przyjechał do Szkoły Podstawowej nr 11 oskarżając ją o łamanie zasad świeckości i "kult jednostki podobny do Stalina". Dyrekcja szkoły nie kryła zaskoczenia i zapewnia, że oskarżenia te są bezpodstawne.


REKLAMA

- Co to za hałas słychać na sali? - To serduszka przedszkolaków, każde jak młot wali. - Oj, nie dziw, że tak głośno uderzają, wszak to jego Ekscelencję dzisiaj witać mają! To fragment wierszyka, który we wtorek przed Szkołą Podstawową nr 11 w Gliwicach, odczytał Janusz Palikot, kandydat na prezydenta RP. Ten i inne fragmenty pochodzić mają ze scenariusza akademii, którą w szkole rzekomo przygotowano na przywitanie biskupa. Palikot i jego zwolennicy protestowali przeciwko naruszeniu ich zdaniem zasad świeckości szkoły. - Tego typu teksty przypominają kult jednostki Stalina, lata 50-te, czyli najgorsze, co przeżywaliśmy w Polsce. Trudno sobie w ogóle wyobrazić, że dzieci są zmuszane do takiej podległości. Wbrew współczesnej kulturze, obowiązkom szkoły. Żaden biskup czy inny ksiądz nie może się w ten sposób wywyższać - mówi Janusz Palikot. Kandydat na prezydenta stwierdził iż o owym scenariuszu dowiedział się z informacji mediów, powołał się na portal radia TOK FM. Zapewnił również, że jeszcze tego samego dnia złoży zawiadomienie w śląskim kuratorium oświaty, które powinno jego zdaniem całą sprawę wyjaśnić. Tymczasem cała wizyta kandydata na prezydenta w gliwickiej szkole, a właściwie przed jej budynkiem, przebiegła w klimacie niemalże małego skandalu. Dyrekcja szkoły nie została uprzedzona o planowanym przyjeździe Janusza Palikota. Pojawił się on z zaskoczenia w trakcie trwania corocznej imprezy propagującej gwarę i kulturę śląską - VII konkursu "Beroć kożdy może", w który zaangażowane są różne gliwickie szkoły i instytucje. Najpierw spytał o to czy w szkole znajduje się biskup, później oskarżył szkołę przed kamerami nie zwracając uwagi na tłumaczenia dyrekcji, a następnie odjechał z zapowiadaną skargą do kuratorium w Katowicach zostawiając pracowników szkoły w osłupieniu. - Pan Palikot pojawił się całkowicie bez uprzedzenia. Dowiedzieliśmy się o tym gdy już był na terenie szkoły. Zakłócił w ten sposób naszą szkolną uroczystość. Rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale szkoła nie jest miejscem walki politycznej tylko edukacji dzieci - mówi Iwona Hrycyna-Mutz, dyrektor SP nr 11. - Co do jego oskarżeń i tych wierszyków przygotowanych rzekomo w naszej szkole, to są one wyssane z palca. Nie odwiedza nas biskup i nigdy nie przygotowywaliśmy takich wystąpień. Trwa u nas konkurs gwary, którego regulamin jest ogólnodostępny na naszej stronie internetowej. Nie rozumiem jak można rzucać pod czyimś adresem oskarżenia opierając się o niesprawdzone informacje w internecie. Poza tym o istnieniu takiego scenariusza dowiedziałam się dziś od pana Palikota. Niestety nie był łaskaw wyjaśnić mi natury swoich oskarżeń, odczytał tylko fragmenty i odjechał. Nie zostawił mi nawet kopii tych wierszy, mimo iż obiecał to zrobić. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ta sytuacja odbyła się w ten sposób. Gdyby panu Palikotowi zależało na rzeczowej dyskusji i wyjaśnieniu wątpliwości jakie ma, to poinformowałby o nich wcześniej i moglibyśmy o tym porozmawiać - dodaje. Podczas krótkiego spotkania przed szkołą Janusz Palikot krytykował dyrekcję szkoły również w innych sferach. 

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3840855,janusz-palikot-w-gliwicach-zaklocil-nasza-szkolna-uroczystosc-zdjecia-wideo,id,t.html

Admin Admin

Udostępnij:


Janusz Palikot w GliwicachJanusz Palikot w SP 11kampania wyborczawybory prezydenta 2015

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA